В понеділок основні американські біржові індекси зазнали різкого падіння. Dow Jones впав на 2100 пунків (8,1%). Індекс S&P 500, який включає 500 найбільших компаній ринку США, знизився на 7,7%. Індеск Nasdaq опустилися на 6,7%, за інформацією на середину дня у понеділок.
А от попит на державні облігації США та золото рекордно зріс, адже на тлі загального неспокою на ринках, інвестори шукають більш стабільні інструменти для збереження власних коштів. Через великий попит, дохідність облігацій впала до історичного мінімуму у 0.32% в понеділок, повідомляють ЗМІ.
Основними факторами, що спричинили різке падіння індексу стала невизначеність щодо впливу поширення коронавірусу COVID-19 на економіку а також падіння цін на нафту, після того, як ОПЕК та Росія не змогли досягти домовленості про скорочення видобутку нафти.
Щоб обговорити питання коронавірусу, Білий дім запросив керівників провідних фінансових компаній та банків на зустріч цього тижня. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на поінформовані джерела. Раніше подібні зустрічі вже проводились з керівниками фармацевтичних компаній, авіаліній, туристичних компаній.
До напрацювання загальної відповіді на кризу Білий дім закликав і колишній міністр фінансів США Леррі Саммерс. Рецесія у США "ймовірна як ніколи", сказав Саммерс у інтерв'ю Bloomberg і закликав долучити міжнародну спільноту, уряди інших країн для напрацювання спільної відповіді.
Тим часом український фінансист Сергій Фурса в ексклюзивному коментарі "Голосу Америки" зазначив: враховуючи розвиток ситуації, є всі підстави стверджувати, що ми бачимо початок нової світової економічної кризи.
Ми побачимо подвійного чорного лебедя: падіння цін на нафту і коронавірус. Разом вони запустять механізм такої довгоочікуваної фінансової кризиСергій Фурса
"Сам по собі цей нафтовий шок при нормальних ринках спричинив би лише сильну корекцію. Але наразі імунітет ринків послаблений коронавірусом, і на додачу вони ще отримують цей шок від нафтових цін, що в свою чергу може викликати ефект доміно. І ми побачимо подвійного чорного лебедя: падіння цін на нафту і коронавірус. Разом вони запустять механізм такої довгоочікуваної фінансової кризи", - переконаний він.
За його словами, наразі важко спрогнозувати, наскільки глибкою буде ця криза. Вочевидь, її оперативно спробують загасити стандартними методами останніх років – грошима. "Але дешеві кошти вже створили для ринків ефект антибіотика, коли ви лікуєте ними будь-яку застуду, і в результаті, бактерії стають резистентними", - пояснює він.