"Японія почала масово розпродувати американські державні облігації" - Олексій Голобуцький

"Японія почала масово розпродувати американські державні облігації" - Олексій Голобуцький

Не ворожий Китай, а дружня Японія почала масово розпродувати американські державні облігації, що призвело до обвалу на ринку.

Експерти пишуть, що причиною запровадження Трампом 90-денної паузи на додаткові мита став власне цей обвал. І спочатку учасники ринку були впевнені, що облігації розпродує Китай (я вчора теж про це писав - бо Китай найбільш очевидний гравець). Але виявилось, що це була дружня до США Японія. Як наслідок, відсоткові ставки за цими облігаціями небезпечно піднялись. А чим вищі відсоткові ставки - тим дорожче обслуговування державного боргу США, тим складніше фінансувати соціальні витрати.

Однак логічно, що Японія, як і кожна країна, дбає передусім про власні інтереси і економічну стабільність, а не про інтереси США. І дотримується власної стратегії економічного розвитку, а не не відомих нікому планів Трампа.

В будь-якому випадку, після запровадження 90-денної паузи ринок облігацій став заспокоюватись, мільярдери відіграли назад $304 млрд з втрачених через тарифну війну статків, однак Трампу загрожує як мінімум вимога публічно виправдатись через дії, дуже підозріло для сенаторів схожі на маніпулювання ринками в інтересах мільярдерів.

По суті це дійсно виглядає як "силова вербовка" союзників у торговій війні з Китаєм: митами країни змусили домагатись переговорів з Трампом. А той, цілком ймовірно, їм робить "пропозицію, від якої неможливо відмовитись": або у торговій війні США проти КНР ви з нами - і тоді митні тарифи будуть для вас 0-10%, або ви з Китаєм - і тоді для вас, як і для нього, митні тарифи будуть 50-200-400%.  

До речі, Росія, цілком ймовірно, в глобальному протистоянні - не військовому, але і торгівельне достатньо масштабне - традиційно перейде на бік англосаксів. І під це справді може виторгувати якісь преференції в питанні окупації України (не факт, що виторгує - але як мінімум спробує).

Бо для початку Мінфін Росії відкрито оголосив, що хоче позбутися юанів у ФНБ. Нібито юань став «надто волатильною валютою з тенденцією до девальвації». Тож РФ шукає тепер, на яку нову валюту обміняти юані (можуть повернутись знов до долара після нормалізації відносин із США).