"Понеділок, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

"Понеділок, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
Міжнародний суд ООН запропонував Україні та Росії подати свої позиції щодо прийнятності зустрічних вимог РФ у справі "Україна проти РФ" до 20 травня 2025 року та 22 вересня 2025 року відповідно.
*
Генеральний секретар ООН закликав до негайної евакуації 2 500 дітей з Гази, які терміново потребують медичної допомоги
*
Цьогоріч УВКБ ООН продовжуватиме втілювати на Дніпропетровщині програми підтримки, які були успішними раніше. Започаткує й нові.
*
Трамп знову закликав Канаду стати «51-м штатом» США
Президент Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати витрачають сотні мільярдів американських доларів для субсидування Канади
*
Трамп: Ідуть дуже серйозні розмови з РФ щодо війни в Україні
На запитання, чи говорив він уже безпосередньо з Володимиром Путіним, Дональд Трамп відповів: "Я не хочу цього говорити".
*
Дональд Трамп вже реалізував свою обіцянку та запровадив тарифи на імпорт з Канади, Мексики та Китаю. На черзі – тарифи на товари з Євросоюзу.
Це рішення збурило міжнародну торгівлю. То що ж тоді робити Україні – і владі, і бізнесу?
Перш за все далі експортувати. Які б заяви не звучали.
Закрити кордон навіть якщо у вас є угода про вільну торгівлю – ситуація нам знайома з 2023 року по заборонах наших сусідів.
Але торгівля триває і бар’єри знімаються.
І конфлікти лише сильніше підкреслюють важливість угод про вільну торгівлю.
Зрештою за першої адміністрації Трампа NAFTA було оновлено до USCMA/CUSMA/MUSCA.
Не слід теж забувати, що не менш важливим праволіберальним лідером в світі є президент Аргентини Хавʼєр Мілей, який проти тарифів як таких і скасовує їх в Аргентині.
То ж протарифне мислення не є монолітним в світі.
У випадку США само по собі треба брати до уваги, що український експорт в 2024 році склав $869 млн – 2,08% всього експорту. Експорт зріс на 67% у порівнянні з 2023 через те, що левова частка нашого експорту до США - це метал, який почав транспортуватися морем.
Імпорт зі США склав $3,4 млрд, або 4,95% від всього імпорту до України. Цифра величезна, та в ній домінує безпекова складова і вживані машини.
За логікою президента США, Україна заслуговує на скасування тарифів, щоб вирівняти торгівлю. Та навряд чи це найбільш ймовірний сценарій. Тим не менш шанси на прагматичну домовленість зі США щодо тарифів на сталь є.
Більшим викликом буде хвиля заходів з кореляції товаропотоків.
Наприклад, коли ЄС запровадив захисні заходи щодо сталі у відповідь на мита Трампа, під європейські заходи ЄС тоді потрапили і ми.
Тому головний фокус зараз все ж підтримувати і розвивати відносини і знімати тарифи з ближчими торговими партнерами
Наша торгівля Європо-Середземноморська – в цей регіон у 2024 році ми експортували 76,8% товарів. Країни цього регіону об’єднані в єдині правила походження ПанЄвроМед, що дозволяє будувати безмитні ланцюги постачання на основі сертифіката походження EUR.1.
Наша текстильна промисловість тепер дуже добре розуміє, що маючи можливість імпортувати сировину з цим сертифікатом ми маємо конкурентні переваги з виконання замовлень на ринок ЄС.
То ж в цій сфері ми робимо такі кроки:
1. Подальша інтеграція до внутрішнього ринку ЄС
В нас немає мит на більше 10 000 товарів. Лише 7 товарів зараз частково обмежені де юре.
До того ж аби врахувати відмінні умови сільського господарства ми не експортуємо 4 товари до сусідніх держав-членів ЄС.
Наше завдання на цей рік – щонайменше зберегти існуючі параметри торгівлі з ЄС.
Але це важливо лише для чутливих аграрних товарів.
Для промисловості митних бар’єрів немає. Ми перейшли на нові правила ПанЄвроМед (і додаємо за кілька тижнів і перехідні правила). Вже за кілька місяців 20-річна сага з промисловим безвізом АСАА увійде в завершальну стадію – офіційних переговорів.
Тож вже цього року торгівля промисловою продукцією буде фактично відбуватись в режимі свободи руху товарів ЄС.
2. Ратифікувати угоду про вільну торгівлю з Туреччиною
Ця угода, як застрягле в порту судно – обросла молюсками-упередженнями. Але Туреччина і без Трампа має традицію раптово і різко збільшувати мита.
Зона вільної торгівлі – це важлива гарантія від збільшення мит і зменшення їх навіть для тих товарів, які лише частково лібералізуються, адже будуть діяти тарифи станом на початок переговорів (2012 рік).
Не кажучи вже про те, що для всіх товарів створюються можливості торгувати без мит. І кількість запитів на прискорення ратифікації від бізнесу більшає.
Головне ж перетворити Туреччину на частину нашої матриці ПанЄвроМед. З ратифікацією ЗВТ з Туреччиною турецька сировина стане основою для продукції з доданою вартістю для експорту в ЄС.
Звучить як казка, але запитайте в знайомих виробників текстильної продукції.
3.Модернізувати Угоду про вільну торгівлю з Європейською асоціацією вільної торгівлі (EFTA).
Угода переговорена минулого року і в першому півріччі буде підписана міністрами економіки України, Норвегії, Швейцарії, Ісландії та Ліхтенштейну.
Сумарний експорт до цих країн у 2024 році склав лише $143 млн, але це ринки, які найбільше інтегровані з ЄС і є омріяними для багатьох наших виробників.
4.Укладення угод про вільну торгівлю з іншими країнами ПанЄвроМед
Мова йде про Єгипет (експорт в 2024 році – $1,6 млрд), Ліван ($412 млн), Туніс ($330 млн), Алжир($314 млн), Марокко ($160 млн), Сербію ($130 млн), Йорданію ($98 млн), Албанію ($31 млн), Боснію і Герцеговину ($21 млн), Палестину ($20 тис), Сирію ($8 млн), Фарерські острови ($14,2 тис).
Тут важливий не так обсяг торгівлі, як можливість побудови виробничих ланцюгів.
Інший вектор – розвивати відносини з тими країнами, які ставлять на розвиток торгівлі.
Канада, Британія, ОАЕ – їх стиль в торгівлі різний, але вони є важливими торгівельними центрами в своїх регіонах.
Угоду з Канадою ми модернізували минулого року. Угода з ОАЕ буде підписана прямо дуже скоро (ЄС тут пасе задніх і лише збирається почати переговори з ОАЕ). Угода з Британією активно розвивається і ми маємо намір зробити ще кілька удосконалень в ній цього року.
З цими країнами ми маємо і угоди про цифрову торгівлю. Зараз ці угоди не видаються важливими, але коли торгівельні антагонізми зайдуть в цифрову сферу саме угоди про цифрову торгівлю будуть інструментом захисту доступу на зовнішні ринки.
Ми будемо розширяти мережу таких угод. Як і угод про взаємний захист інвестицій.
Риторика президента Трампа універсалізує економічний дискурс, коли до балансу зараховується не лише торгівля товарами, але і потік наркотиків і міграції.
У відповідь США згадується потік інвестицій і роялті, який йде від торгівельних партнерів. Тому угоди на кшталт про цифрову торгівлю чи захист інвестицій мають гарантувати наші інтереси в усіх сферах міжнародної економіки.
Також Україна продовжить відстоювати свої інтереси в СОТ. Так, варто визнати – ідея перетворити СОТ на наглядача за торгівлею провалилася, але глобальний діалог щодо торгівлі нікуди з СОТ не подівся.
І досить цікаво, здебільшого ми маємо спільну позицію з ЄС і США, але в питаннях аграрної торгівлі ми більші союзники з іншими країнами – Канадою, Австралією, Бразилією та іншими учасниками Кернської групи.
Розмови в СОТ - це стратегічна робота з формулювання нового балансу в глобальній торгівлі. Конфлікти колись закінчаться новим набором глобальних правил.
Зрештою нинішні правила СОТ готувалися майже 10 років. І саме в рамках глобальних розмов можна відчути себе всередині мурмурації – тобто відчути усі нові тенденції в торговій політиці і формувати свої інтереси актуальною мовою, аби не пасти задніх, як це було в наших 90-х.
На цей час треба робити ставку на двосторонні відносини з ключовими партнерами і на активні інструменти захисту національного виробника – торговий захист, адміністративні заходи, і в разі потреб піднімати тарифи і забороняти імпорт там де треба, а не лише там де можна.
Але це все має розвиватися лише в контексті промислової політики України "Зроблено в Україні".
Це доволі тривіальна стратегія, заснована на сучасному дискурсі, але все може змінитися. Сьогодні для нас дивно звучить мова торгівельних угод 19 століття, але тоді ключовим було питання фізичного заходження на ринок – можливості відправляти судна з товаром в порти інших держав.
І вже зараз в питанні мит голосною є думка, що їх збільшення веде до здорожчання продукції, яка виробляється з товарів, обкладених митом. Наприклад запровадження СВАМ призведе до подорожчання металу, що ще більше зашкодить європейському автопрому.
Якими ж будуть угоди майбутнього? Я думаю, що це будуть угоди не про вільну торгівлю, а про економічну безпеку, коли безпекові гарантії будуть йти рука об руку з доступом на ринок і гарантіями для приватних компаній.
Цілком може бути, що це і є логіка нашої майбутньої угоди зі США.
ТАРАС КАЧКА
заступник міністра економіки, торговий представник України
*
Трамп: Канада має стати нашим омріяним 51-м штатом
Президент Дональд Трамп повторив свою заяву, що Канада має стати 51-им штатом США. Про це він написав у своїй мережі Truth Social.
*
У США заплановані зустрічі та переговори з Україною, Росією та іншими сторонами, - Трамп
У неділю президент США Дональд Трамп заявив, що його адміністрація запланувала низку зустрічей і переговорів.
*
В ЄС застерегли Трампа від торговельної війни
Президент США Дональд Трамп заявив, що має намір запровадити мита на продукцію із країн Євросоюза.
*
У Росії повірили в дипфейк, в якому нібито Трамп лякає Путіна смертю за війну проти України
27 січня депутат російської Держдуми (нижня палата парламенту РФ) Андрій Ісаєв звинуватив президента США Дональда Трамп у в спробі «грубо» змусити президента Росії Володимира Путіна почати мирні переговори з Україною. Так зване послання Трампа Путіну «уклади мир або помри» є дипфейком, але росіяни в нього повірили, зазначає «Голос Америки».
Виступаючи у прайм-тайм шоу «60 хвилин» на «Росія-1», найпопулярнішому державному телеканалі країни, депутат Держдуми Росії Андрій Ісаєв сказав, що президент США Дональд Трамп нагадав Володимиру Путіну про долю ексдиктатора Лівії Муаммара Каддафі, щодо якого у 2011 році після повалення режиму натовп вчинив самосуд.
Замість того, щоб погрожувати Путіну, Трамп повинен згадати про долю президента США Джона Кеннеді, сказав Ісаєв, додавши, що на чинного американського президента вже було скоєно кілька замахів.
«Трампу доводиться апелювати не лише до своїх прихильників, а й до противників, всіляко показуючи, що він не слабкий, що він готовий жорстко обстоювати інтереси Америки, навіть у відносинах із Путіним. Він хотів здатися хоробрим, нагадавши Путіну долю Каддафі», – зазначив Андрій Ісаєв.
Заява неправдива.
Цитата, яку Ісаєв приписав президенту Трампу, походить із дипфейку, відео, штучно створеного українськими блогерами та поширеного на платформі Telegram.
23 січня україномовний Telegram-канал «БАЗА, це Х’юстон» опублікував відео звернення Трампа до Путіна. Ролик був позначений логотипом і банерами державного телеканалу «Росія-1», який нібито транслював його з російським дубляжем.
На відео Трамп нібито говорить так: «Я справді вважаю, що Путін сильний лідер, але він грає в погані ігри. Це завжди погано закінчується. Ми всі памʼятаємо історію Саддама, Чаушеску і, звісно, Каддафі, якому ткнули лом в задній прохід. Страшна смерть, але саме так воно і закінчується, тому, Володимир, давай не доводити до цього».
Дипфейк став вірусним
Відео стало вірусним до 24 січня, поширившись на інші платформи соціальних мереж і навіть у новинні видання.
Тоді SMM-спеціалісти Telegram-каналу «БАЗА, це Х’юстон» у коментарі до оригінального допису повідомили, що відео є дипфейком, згенерованим за допомогою штучного інтелекту.
Метою кампанії було «деморалізувати» «найактивніших росіян», і «ми добре попрацювали», йдеться у коментарі каналу.
Опис каналу підтверджує заявлену діяльність, оскільки містить посилання, що веде на вебсайт із написом на головній сторінці: «Ми робимо круті дипфейки».
Пізніше два українські новинні сайти The New Voice of Ukraine і «Антикор», а також грузинський фактчекинговий сайт «Детектор міфів» також повідомили, що відеозвернення Трампа до Путіна було дипфейком.
Трамп попередив Росію про санкції
22 січня президент США Дональд Трамп закликав Росію припинити повномасштабне вторгнення в Україну, попередивши про високі тарифи, мита та санкції, якщо найближчим часом не буде досягнуто мирної угоди. У публікації Truth Social він закликав Путіна «врегулювати ситуацію зараз» і припинити війну, наголосивши, що вона «буде тільки гірше».
Трамп заявив, що, попри те, що він завжди мав добрі стосунки з Путіним і захоплювався російським народом, у нього не буде іншого вибору, окрім як накласти економічні санкції на російський експорт до США та країн-союзників, якщо війна триватиме.
Він також зазначав, що під його керівництвом війна не почалася б, і наголошував на терміновості переговорів. Трамп назвав своє попередження «послугою» Росії, закликаючи Путіна вибрати «легкий шлях», уклавши угоду, щоб запобігти подальшим жертвам.
*
Представник Трампа: США здатні домогтися припинення вогню в Україні не за кілька років, а «протягом місяців»
*
Мексика обіцяє відповісти на мита США
Президентка Мексики доручила міністерству економіки підготувати відповідні заходи згідно із планом «Б», який за її словами, включає митні та немитні заходи
*
Нетаньяху розповів про що говоритиме із Трампом
Сторони обговорять «перемогу над Хамас», протидію Ірану і не тільки
*
Трамп повторив свій заклик до Канади стати «омріяним 51-м штатом» США
Якщо Канада стане частиною США, то матиме найкращий військовий захист і жодних тарифів, наголосив американський президент
*
Маск звинуватив USAID у «фінансуванні розробки COVID-19»
*
Маск заявив, що USAID «має померти», а в Трампа хочуть його повністю реорганізувати
Адміністрація президента США відправила у вимушену відпустку близько сотні співробітників Агентства з міжнародного розвитку (USAID) і вивчає можливість реорганізації цієї структури
*
Двох керівників служби безпеки в Агентстві США з міжнародного розвитку (USAID) відправили в адміністративну відпустку після того, як вони відмовилися надавати доступ до систем Агентства представникам Департаменту урядової ефективності, очолюваного мільярдером Ілоном Маском
*
Держсекретар Марко Рубіо заявив, що контроль Китаю над Панамським каналом є неприйнятним, і якщо ситуація не зміниться, США будуть змушені вжити заходів для захисту своїх прав
*
Уряд Панами не продовжуватиме дію меморандуму з КНР про участь країни в китайській глобальній ініціативі «Один пояс, один шлях»
*
Презижент України назвав небезпечними переговори Трампа та Путіна без України
*
Президент США оголосив про припинення програм фінансової допомоги Південно-Африканській Республіці через «масове порушення прав людини» в цій країні
*
Міністерство освіти США примусово відправило в оплачувані відпустки десятки працівників, які відвідували курси з різноманітності та інклюзивності під час першого президентства Дональда Трампа
*
Президент США висловив припущення, що запроваджені його адміністрацією митні тарифи на товари з Канади, Мексики та Китаю можуть бути болісними і для самих американців
*
США скасовує захист для понад 300 тисяч венесуельців
*
Завдяки міжнародній коаліції за повернення дітей, рік тому започаткованій Україною і Канадою, вдалося повернути додому майже 600 маленьких українців
*
Колишній депутат парламенту Великої Британії від Консервативної партії Джек Лопресті приєднався до лав Сил оборони України
*
У Великій Британії інструктори норвезької навчальної операції «Еллісев» проводять для українських новобранців заняття з ведення позиційних бойових дій
*
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер на зустрічі з канцлером ФРН Олафом Шольцом наголосив на важливості забезпечити Україні якомога сильнішу позицію в найближчі місяці, аби досягти миру через силу
*
Стармер закличе Європу більше витрачати на оборону - Bloomberg
*
В Іспанії заявили, що не вірять у мирні плани Путіна
*
У Берліні відбулась демонстрація проти співпраці з «Альтернативою для Німеччини»
Близько 160 тисяч людей у Берліні взяли участь в акції протесту проти спільного голосування консервативного блоку ХДС/ХСС і праворадикальної «Альтернативи для Німеччини» (AfD) у Бундестазі
*
Берлінська агенція Lure видалила всі матеріали, пов’язані з рекламною кампанією, в яких були використані кадри війни в Україні, англомовної версії російського видання «Медуза»
*
У Празі вшанували українця Івана Пулюя, який відкрив промені, котрі назвали рентгенівськими
*
Соціал-демократична партія Румунії на позачерговому з'їзді 2 лютого підтримала висунення колишнього лідера Ліберальної партії Кріна Антонеску кандидатом від владної коаліції на президентських виборах у травні
*
Сибіга назвав абсурдними заяви Путіна стосовно легітимності президента України
Заяви лідера Росії Володимира Путіна на тему легітимності Президента України спрямовані на те, щоб вводити в оману іноземних лідерів та міжнародну аудиторію
*
У Тбілісі сталися сутички між протестувальниками та поліцейськими, затримали лідерів опозиції
*
Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала переконаний, що Росія не зупиниться, якщо мир в Україні стане її перемогою
Про це він сказав у неділю в гостях у ведучого авторської програми Вацлава Моравца на Чеському телебаченні.
«Я переконаний, що має бути такий мир, який не буде перемогою агресивної політики Росії, тому що інакше Росія почувалася б заохоченою зробити ще один агресивний крок», - сказав прем’єр, додавши, що партнери Києва «повинні цьому запобігти».
Політик сказав, що метою на майбутніх переговорах має бути не стільки те, чи втратить Україна якийсь процент своєї території, а те, чи забезпечить це безпеку та гарантуватиме тривалий мир для всієї Європи.
Він назвав роль США у будь-якому довгостроковому мирному рішенні важливою та висловив думку, що посилення Росії в її агресивній поведінці та зміцненні зв’язків з Іраном і КНДР не відповідає інтересам адміністрації Дональда Трампа.
Глава чеського уряду також зазначив, що Європа повинна більше дбати про свою власну безпеку, і заявив, що для Чехії реально збільшити витрати на оборону з нинішніх 2 відсотків ВВП до 3 відсотків у наступний виборчий період, зауваживши, що це станеться, якщо нинішня коаліція залишиться правлячою.
Фіала зазначив, що вже у бюджеті наступного року хоче збільшити витрати на оборону, до 2,1 або 2,2 відсотка ВВП. Політик планує обговорити поступове збільшення витрат на оборону та координацію виробництва й закупівель озброєнь на зустрічі лідерів ЄС у понеділок у Брюсселі.
Прокоментував Фіала й напружені відносини з сусідньою Словаччиною. Він сказав, що не бачить «ані причин, ані умов» для відновлення чесько-словацьких міжурядових консультацій, які були призупинені після приходу до влади Роберта Фіцо. Причиною він назвав зовнішньополітичну діяльність нинішнього словацького уряду, зокрема, близькість Фіцо з Володимиром Путіним, що Фіала вважає за небезпечне.
Чеський прем’єр зауважив, що Чехія запропонувала Братиславі допомогу з забезпеченням газом після припинення українського транзиту, але жодної відповіді не отримала. Фіала також відкинув будь-які закиди щодо втручання чеських політиків і ЗМІ у внутрішньополітичні справи Словаччини.
Словацький прем’єр-міністр Роберт Фіцо у п’ятницю звинуватив чеських політиків у втручанні у внутрішні справи Словаччини. У Чехії назвали заяву Фіцо «абсурдною».
*
Нідерландське агентство з питань захисту даних (AP) розпочало розслідування щодо передачі персональних даних до Китаю, процес ініційований, зокрема, через появу чат-бота DeepSeek
*
У Полтаві завершили розбір завалів на місці зруйнованої російською ракетою п’ятиповерхівки
Внаслідок ворожого удару загинули 14 осіб, з них дві дитини 9 та 12 років
*
Президент вперше прокоментував скандал в АОЗ
Президент наголосив, що голова Міноборони «має право робити все, щоб не було перерв у постачанні»
*
У президента прокоментували заяви Келлога про вибори в Україні
Україна очікує від партнерів глибшого підходу та реальної співпраці над стратегією довготривалого миру.
Радник президента Дмитро Литвин заявив, що для припинення війни потрібен чіткий спільний план України та США, оскільки вибори й припинення вогню не стримають російського лідера Володимира Путіна. Про це Литвин заявив у відповідь на запит Reuters.
Так він прокоментував заяву спецпосланця Дональда Трампа Кіта Келлога щодо необхідності виборів в Україні.
За словами Литвина, Росія продовжує нарощувати виробництво ракет, обходити санкції та посилювати співпрацю з Північною Кореєю, що свідчить про її агресивні наміри.
Він наголосив, що Україна очікує від партнерів глибшого підходу та реальної співпраці над стратегією довготривалого миру.
Нагадаємо, Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела президентські та парламентські вибори, можливо, до кінця 2025 року, особливо якщо найближчими місяцями Київ зможе домовитися з Російською Федерацією про перемир'я.
Раніше президент заявив, що в Україні відбудуться справедливі вибори, але після справедливого завершення війни з Росією.
*
В одному з готелів Львова пролунав вибух, є поранений
Вибуховою хвилею пошкоджені вікна та двері закладу
*
У Павлограді біля будівлі ТЦК пролунав вибух, є постраждалий – поліція
Потерпілий від вибуху в Павлограді зазнав легкого поранення – ТЦК
*
Сили оборони протягом січня 2025 року збили 2219 безпілотників різних типів та 45 ракет, якими Росія атакувала територію України
*
Із трьох бригад військових КНДР у Курській області одна повністю знищена
*
Курська операція допомогла убезпечити Суми та Харків від окупації
*
Російські військові потрапили у «вогневий мішок» у Великій Новосілці – Сили оборони
*
Протягом 2 лютого війська РФ скоїли 93 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, загалом зафіксовано 210 вибухів
*
Підриви територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також напади на військових здійснюються під кураторством російських спецслужб
*
Протягом 2 лютого на фронті сталося 93 боєзіткнення Сил оборони України з російськими загарбниками, зокрема на Покровському напрямку ворог здійснив 39 штурмових і наступальних дій
*
Унаслідок російського удару по Новопавлівській громаді Синельниківського району на Дніпропетровщині поранений чоловік, у Нікополі – багато руйнувань від обстрілів
*
В Ізюмі 2 лютого четверо людей підірвалися на вибухонебезпечному предметі
*
Кількість постраждалих від авіаудару по Херсону зросла до трьох
*
У Запорізькій області оголошено повітряну тривогу, є інформація про щонайменше вісім ударів КАБами
*
Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 52 бойові зіткнення, загарбники зосереджують зусилля на Покровському та Куп’янському напрямках
*
У Херсоні внаслідок російського удару з безпілотника по автобусу постраждали п’ятеро людей, зокрема двоє дітей
*
У Криворізькому районі на Дніпропетровщині через російський удар без теплопостачання залишилися мешканці Зеленодольської громади
*
Європейський банк реконструкції та розвитку в межах Коаліції девайсів передав 600 ноутбуків освітянам Донеччини й Луганщини
*
У закладах освіти Кривого Рогу з початку повномасштабного вторгнення РФ було збудовано та облаштовано 213 укриттів, з яких 97 – у дитячих садочках
*
Міграційна служба продовжила до 21 квітня термін перебування в Україні японського волонтера Фумінорі Цучіко, який займається продуктовою підтримкою харків’ян
*
На Полтавщині двом підозрюваним у вбивстві військового з ТЦК оголосили про підозру
Під час обшуків правоохоронці вилучили 2 корпуси ручних гранат, мисливську рушницю, патрони, балаклаву та мобільні телефони
*
«Червона лінія, яку не можна перетинати» – Драпатий про вбивства військових у тилу
*
На Запоріжжі за державну зраду торік засудили 28 осіб
Упродовж минулого року правоохоронці в Запорізькій області розслідували понад 720 злочинів проти основ національної безпеки
*
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом бійки між неповнолітніми, що відбулася на паркувальному майданчику одного з торговельних центрів Деснянського району Києва, тривають першочергові слідчі дії
*
В одному з торгово-розважальних центрів Харкова конфлікт між підлітками переріс у бійку, її учасники також чинили опір охороні
*
Письменник, музикант, громадський діяч Сергій Жадан 1 лютого презентував спільний із Юрієм Гуржи альбом «Семафори» на станції метрополітену у Харкові
*
ISW: Путін хоче нав’язати Трампові переговори без України і не зацікавлений у компромісах для закінчення війни
*
Спецоперація «Матрьошка». Російські «дипфейки» націлені на біженців з України (розслідування)
*
«Ніжно помахуватимуть хвостиком» – Путін поділився уявленнями про стосунки Трампа з лідерами Європи
*
РосЗМІ повідомили про атаку дронів на Волгоград
*
Прокремлівську очільницю Гагаузії затримали в аеропорту Кишинева
*
Вдалого дня і скорішої Перемоги нам всім