ПРИЧИНИ ПРАВОВОГО СВАВІЛЛЯ

ПРИЧИНИ ПРАВОВОГО СВАВІЛЛЯ

З давніх-давен у правоохоронці йшли люди, які «вміють думати, як злочинець» і, само собою, діяти відповідно. Останнім часом їхні лави поповнюються молоддю, про яку народ склав пісеньку:

«Працювати я не вмію, а красти боюся, тож поїду до Києва, у міліцію наймуся».

У результаті жодна кримінальна справа у незалежній Україні ніколи не розслідувалась без порушень кримінально-процесуального Кодексу.

Всі вони супроводжуються грабежами під час обшуків, побоями в процесі дізнання, зґвалтуваннями та тортурами свідків, а також шантажем слідчих та хабарами прокурорам, незаконними проникненнями, підтасовуваннями, фальсифікаціями та навіть вбивствами.

Від поліцейсько-прокурорського свавілля не відстають і суди. У своїх вироках вони або тупо копіюють «Обвинувальні висновки» прокуратури (з тими ж орфографічними помилками), або беруть чималу винагороду за «різку» із заявленого прокурором терміну.

Важлива деталь.

Формально самостійні відомства Правоохоронної Системи України (МВС, прокуратура, ДБР, СБУ, суди та пенітенціарна служба) давним-давно злилися у єдиний правоохоронний конгломерат.

• З одного відомства до іншого відбуваються службові переміщення правоохоронців.

• Циркулює офіційна інформація та поширюються неофіційні відомості щодо порушників і їх злочинів...

Взаємна проінформованність про злочини кожного перетворює неформальні відносини правоохоронців на засіб боротьби у Великого Корита з грошима, пільгами, зірками на погонах, посадами тощо.

А далі все просто. Взаємний шантаж, взаємні погрози та різного роду відкупні перетворили Правоохоронну Систему України на закриту організацію мафіозного типу, всі члени якої («перевертні» в погонах та мантіях) пов'язані один з одним круговою порукою, - кар'єрною, фінансовою, соціальною і навіть кровавою, яка плодить нові порушення та нові злочини.

Така організація:

• Сама визначає порушників закону, потерпілих та свідків.

• Сама притягує когось до відповідальності, затримує та обшукує.

• Сама проводить дізнання та слідство.

• Сама судить та карає.

• Сама визначає свої помилки.

• І саме сама наказуєі показує.

• Ну, і заохочує, - а як інакше?

Погодьтеся, за таким насиченим життям боротьба за правопорядок відходить на задній план, стаючи чимось нудним і не потрібним.

▪︎

1. Правоохоронці України дедалі частіше ставлять знак рівності між «органами правопорядку цивілізованої держави» та «караючими органами СРСР епохи Сталіна – Єжова».

2. Правоохоронна Система реально виходить з під контролю політичних інституцій України, які і так зламані Зеленським, ну як обіцяв.

Чинній владі такий контроль просто не потрібен.

3. «Внутрішня безпека» відомств Системи давно використовується для міжусобної боротьби, а громадянські активісти досить просто піддаються нейтралізації.

Використовувати для контролю іноземних правоохоронців (представників української діаспори нормальних держав) не дозволить ВР України, але не від надмірного патріотизму, а з причин:

а) далекого розрахунку на швидку участь в «угоді з органами»,

б) залучення багатьох наших депутатів до вищезгаданої схеми кругової поруки.

Чи довго триватиме це неподобство?

У різних Книгах Біблії кілька разів повторюється той самий вірш:

«Прокляті будуть діти батьків, котрі жили без Бога, до третього чи четвертого роду». Оскільки тривалість «роду» (покоління) за різними методиками вважається від 25 до 40 років, а вираз «без Бога» означає «в умовах авторитаризму», очевидно, що навіть приблизна дата наведення порядку в Правоохоронній Системі України губиться в далекому майбутньому.

Олександр Коросташ

▪︎

І сьогодні це свавілля в правоохоронній системі під абсолютним захистом Зеленського.

Уявляєте, як вона буде його захищати і цю шобло-владу? Втім, як робить це і зараз.

Ост так і виглядає зламана система державного управління і контролю в правоохоронних органах...

▪︎

Картина:

«Здирання шкіри з продажного судді».

Ця картина нідерландського живописця Герарда Давида, написана у 1498 році для зали міської ратуші Брюгге, в якій проводились судові засідання.

Картина заснована на переказі Геродота про страту царем Персії Камбісом судді Сісамна, який брав хабарі.