Серед новин про санкції проти рф і їх дію проскочила дужа цікава і дуже рашистська за духом.
На Заході не змогли знайти $200 млрд резервів Центробанку рф. З $300 млрд російських ЗВР, про арешт яких країни G7 оголосили ще навесні, фактично знайти та заблокувати вдалося менше третини.
Просто як у відомому анекдоті про рашиста і дві кульки, одну з яких він поламав, а іншу – загубив.
Оцінка в $300 млрд заморожених російських резервів ґрунтувалася на даних самого російського центробанку. Насправді ж у приватних дискусіях з експертами і журналістами чиновники відповідних західних відомств визнають: термін «заморожування» не зовсім коректний, бо виявити активи на цю суму досі не вдалося.
Фінансові розвідки ведуть активну робота, щоб зрозуміти, де можуть знаходитися $200 млрд, які залишилися, і який російський інститут ними володіє.
Цей випадок стане ще одним полігоном не просто для посилення, а фактично створення і бойового загартування системи виявлення, знаходження, вичленення, арешту і передачі Україні російських коштів. І добре, що цю роботу почато зараз – бо відновлення України потребуватиме системних ресурсів, і часу на їх пошук буде небагато.
1. Німецька енергокомпанія RWE слідом за Uniper вимагає від «газпрому» відшкодувати збитки через відсутність постачання газу.
Компанія вже ініціювала розгляд в арбітражному суді.
Таким чином, RWE стала другим концерном, який звернувся до «Газпрому» з вимогою відшкодувати збитки.
Бо не можна «просто взяти і відключити газ». А коли росія відмовиться платити – позбудеться численної власності за кордоном.
2. путін затвердив скорочення витрат на громадян та перенаправив гроші армії, поліції та ФСБ.
Диктатор путін підписав закон про федеральний бюджет на 2023-2025 роки.
Нафтогазові доходи за планом скоротяться на 24% (хоча це оптимістичний для них прогноз).
У цей бюджет закладено різке скорочення витрат на підтримку економіки та рекордний в історії стрибок асигнувань на внутрішні силові структури та спецслужби.
Кожен третій рубль дістанеться силовикам, чверть витрат буде засекречено.
3. Бюджет рф у листопаді недоотримав 90,2 мільярда рублів нафтогазових доходів до рівня очікувань, повідомляє російський Мінфін.
Загалом минулого місяця рф отримала на 32% менше нафтогазових доходів, ніж було у жовтні.
Обсяг додаткових нафтогазових доходів у листопаді впав майже у 4 рази щодо жовтня.
4. Кількість повідомлень кредиторів про намір збанкрутувати боржника у жовтні злетіла у 2,4 рази, а у листопаді — на 42%.
Експерти пов'язують зростання кількості повідомлень зі скасуванням мораторію на банкрутство, проте найближчим часом мораторій піде на другий план, а головною причиною зростання стане погіршення економічної ситуації та падіння купівельної спроможності росіян.
5. Єврокомісія підготувала 9-й пакет санкцій проти росії, прийняти можуть 12 грудня.
Близько 180 позицій у списку, спрямованих на банки, ЗМІ та технології, можливо, будуть узгоджені на зустрічі глав МЗС ЄС 12 грудня.
І далі ж буде...