Зараз тільки і чуток про тьоркі, за результатом яких пліткарі сподіваються отримати хоча б хріновий, але мир в Україні. Ні, друзі. Якщо тьоркі і є, то рішашек по ним нема. Відомо тільки в якими словами рашисти сказали Трампу ̷п̷і̷ш̷о̷в̷ т̷и̷ н̷а̷х̷у̷й̷ і̷м̷п̷о̷т̷е̷н̷т̷ , що йому і нам нічого хорошого не світить. Тому, друзі, ще раз нагадую – Трамп може управляти тільки Америкою. А значить він може вплинути на нашу війну тільки одним – дати Україні більше або менше зброї та грошей. Це ваше право було надіятись, що Трамп прийде – порядок наведе. Я розумію, наскільки ми всі зайобані війною, і думки про ужасний конєц – вже не такі і ужасні як рік тому.
Але і ви пам’ятайте, що надія – це самообман. Це вам хочеться на це сподіватись, а не як воно буде. І на основі надії люди приймають неправильні рішення. Трамп казав, що він принесе закінчення за 24 години, бо думав що він невїбатєльський переговірник. Ну от була у нього така надія на свою очароватєльну ауру. А по факту – почитайте як його послала нафіг путєнська лошадь.
Росія відкинула заклик Трампа до перемир'я в Україні, але готова до переговорів
Росія відкинула заклик нового президента США Дональда Трампа до негайного припинення вогню в Україні, але заявила, що готова до переговорів про довгострокову мирну угоду, яка покладе край майже трирічній війні.
«Припинення вогню - це шлях в нікуди», яким Україна скористається для нарощування свого військового потенціалу, заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час онлайн прес-конференції в четвер. «Нам потрібні остаточні, юридично зобов'язуючі угоди, які створять всі умови для забезпечення безпеки Російської Федерації і, звичайно, законних інтересів безпеки наших сусідів».
У той час як Україна обороняється, а Росія досягає все більшого прогресу на полі бою, Трамп і його радники дали зрозуміти, що президент Володимир Путін може зберегти де-факто контроль над майже 20% української території, яку окупують його війська. Президент України Володимир Зеленський також пом'якшив свою позицію, припустивши, що його уряд може використати дипломатичні засоби для повернення своєї території.
Москва також вимагає, щоб Україна офіційно відмовилася від своєї заявки на вступ до Організації Північноатлантичного договору і погодилася на суворі обмеження чисельності своїх збройних сил - умови, які Київ рішуче відкидає.
«Я сподіваюся, що адміністрація Трампа зосередиться на причинах конфлікту, - сказав Лавров. «Як сказав президент Путін, ми готові розглянути будь-які серйозні, конкретні пропозиції».
Що Трамп сказав про війну в Україні?
Під час президентських дебатів у вересні Трамп обійшов питання про те, чи хоче він, щоб Україна досягла успіху в своїх зусиллях з вигнання росіян-загарбників. Натомість під час кампанії він неодноразово заявляв, що бойові дії мають припинитися і що він може закінчити війну «за один день» шляхом врегулювання.
У грудні Трамп пішов ще далі, заявивши, що Україна має укласти угоду, щоб покласти край війні, і відкинувши сподівання українців на повернення захоплених територій.
Його віце-президентський конкурент на виборах, Джей Ді Венс, сказав у вересневому інтерв'ю, що угода «ймовірно» призведе до того, що Росія залишить за собою захоплені нею землі в Україні, а Україна погодиться відмовитися від своєї мети приєднатися до західного військового альянсу НАТО.
Такий результат було б важко пережити президенту України Володимиру Зеленському, який давно заявляв, що його країна не може прийняти заморожений конфлікт або будь-яку торгівлю територіями в обмін на мир. Нещодавно він пом'якшив свою позицію, натякнувши, що Росія може - як тимчасовий захід для досягнення миру - зберегти де-факто контроль над деякими окупованими територіями. Але Росія вимагає, щоб Україна стала нейтральною державою і наклала суворі обмеження на чисельність своїх збройних сил.
Трамп поскаржився на масштаби підтримки України з боку США, не погрожуючи прямо припинити її. Але є побоювання, що він використає цю допомогу як важіль впливу, щоб змусити Україну піти на поступки Росії для припинення війни.
Як США допомагають Україні?
За даними Державного департаменту США, США є найбільшим постачальником військової допомоги Україні: з початку повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року вони надали їй понад 64 мільярди доларів. Серед переданого обладнання - три батареї ППО Patriot, 12 сучасних зенітно-ракетних комплексів NASAMS, понад 3 000 зенітно-ракетних комплексів Stinger, понад 40 реактивних систем залпового вогню HIMARS, сотні бронемашин, гармат і гаубиць, три десятки танків Abrams, а також запаси боєприпасів. США не надали Україні жодного власного сучасного літака, тоді як інші західні партнери надали невелику кількість бойових літаків F-16 американського виробництва.
Ця допомога є частиною загальної американської допомоги на суму 174 мільярди доларів, яка включає фінансування для зміцнення безпеки України, а також допомогу регіональним партнерам і європейським союзникам США для поповнення запасів, переданих Україні. США також надали допомогу київському уряду у знешкодженні протипіхотних мін і допомогли підготувати та оснастити працівників аварійно-рятувальних служб.
Що змінила допомога США?
Коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року, Україна була змушена захищатися від набагато більшої армії, використовуючи арсенал зброї переважно радянських часів. Вливання американської зброї виявилося вирішальним для України у стримуванні початкового російського натиску і продовженні боротьби, коли війна затягнулася. У найбільш гарячих точках українські штурмові підрозділи використовують американські бойові машини «Бредлі» для штурму російських позицій. Пускові установки HIMARS дають українським військам можливість точно вражати російські цілі за лінією фронту. А системи протиповітряної оборони Patriot допомагають Україні збивати деякі з найсучасніших і найсмертоносніших російських ракет.
Зеленський неодноразово скаржився, що підтримка США достатня, щоб уникнути поразки, але недостатня для перемоги. У листопаді президент США Джо Байден, який залишає посаду, відмовився від своєї давньої опозиції щодо дозволу Україні використовувати американські ракети великої дальності для ураження цілей на території Росії. Це рішення, яке США назвали відповіддю на розгортання Росією тисяч північнокорейських солдатів, викликало погрози ядерної ескалації з боку Москви. Трамп назвав цей крок «божевільним» і припустив, що скасує його, як тільки прийде до влади.
Чи зможе Україна воювати без допомоги США?
Якщо Трамп припинить допомогу, не зробивши достатньо дипломатичних кроків, щоб змусити Росію припинити бойові дії, Україна зіткнеться з можливістю поразки. Її танки, ракетні установки та засоби протиповітряної оборони, що постачаються США, вичерпали б боєприпаси за лічені місяці.
Інші ключові союзники України - такі як Німеччина, країни Балтії і Франція - заявили, що продовжуватимуть підтримувати країну за будь-яких обставин. Новий Генеральний секретар НАТО Марк Рютте зустрівся з європейськими лідерами та Зеленським у грудні, щоб обговорити шляхи посилення допомоги Україні, а країни-члени ЄС обговорюють, чи варто конфісковувати активи російського центрального банку за кордоном, щоб оплатити потреби Києва.
Але європейська допомога не компенсує втрату підтримки США, а європейським союзникам України бракує виробничих потужностей, щоб замінити американські поставки озброєнь.
Що Зеленський сказав про перемогу Трампа на виборах?
Після перемоги Трампа на виборах 5 листопада українські чиновники зробили хоробрий вигляд. Зеленський, у якого були складні стосунки з Трампом, привітав колишнього і майбутнього президента і привітав його «підхід до миру через силу» як формулу, яка може забезпечити врегулювання. Наближені до Зеленського чиновники заявили, що вони не незадоволені і не налякані результатами виборів у США. Один з них сказав, що вони зосереджені на вимогах ведення війни.