"ЩО І ЧОМУ У НАС ЗМІНИТЬСЯ ВЖЕ В НАЙБЛИЖЧІ РОКИ" - Александр Гончаров

"ЩО І ЧОМУ У НАС ЗМІНИТЬСЯ ВЖЕ В НАЙБЛИЖЧІ РОКИ" - Александр Гончаров

Отже, що зараз відбувається? Через три роки, вперше в Ер-Ріяді 18 лютого американська та російська делегації розпочали переговорний процес, де окрім інших актуальних та найважливіших питань, за даними західних ЗМІ, вони торкнулися теми створення спільних енергетичних підприємств. І це за умов, коли США контролюють фінанси, але Китай тримає в руках ланцюжки поставок. Трамп ввів 10% мито на китайський імпорт, а Сі Цзіньпін завдав удару у відповідь, обмеживши експорт рідкісноземельних металів, від яких залежать Штати і весь світ.

Чому такі важливі ці перемовини? США, СА та РФ - найбільші енергетичні держави світу. Їхня співпраця може перекроїти ринок нафти та газу, а також вплинути на глобальний перехід до цифрових активів в енергетиці (і не лише). Саудівська Аравія зараз виступає ключовим медіатором, що вказує на нову фінансову еру, де контроль ресурсів буде дедалі більше інтегруватися з цифровими технологіями, а ISO 20022, токенізація енергоресурсів, CBDC та блокчейн — неминуче стануть на порядку денному наступного 2026 року.

Що це означає? Глобальні гравці почали не просто вести переговори про співпрацю — вони вже почали шукати цифрові механізми управління ресурсами як ключовий крок до токенізації світової економіки. І тепер легко спрогнозувати, що таким чином вже до кінця поточного 2025 року ціни на нафту можуть злетіти до $120 за барель, що вигідно цим трьом державам, але сильно послабить Китай. Також США різко зміцнять свій вплив серед сусідів КНР в Індо-Тихоокеанському регіоні. Зрештою, Китай, ослаблений високими цінами на нафту та газ, може зіткнутися з масштабною економічною кризою.

Ну, а поки що ми спостерігаємо історичне дежавю. Якщо провести паралелі з кінцем СРСР, то в США сьогодні всі симптоми схожої кризи: перегрів економіки та величезний держборг, геополітичні конфлікти і занепад довіри до своєї валюти.

Що зміниться? Насамперед нагадаю, після розпаду СРСР у 1991 році прийшла глобалізація, посилення долара та домінування США. Після закінчення війни на території України та руйнування старої світової фінансової системи, у 2026 році прийде блокчейн, цифрові валюти та токенізація економіки (ISO 20022 замінить SWIFT й старі банківські системи, цифрові валюти (CBDC, XRP, RLUSD) змінять фіат, а блокчейн стане основою для фінансового обліку й платежів).

І ось тепер увесь світ пильно стежитиме, яка країна адаптується швидше — США чи Китай, а також чи вдасться Штатам домогтися того, що РФ та КНР вступлять у приховане протистояння за вплив у Євразії? У 1991 році СРСР не зміг перебудуватися. У 2025-2026 роках США в аналогічній пастці: або вони стануть лідерами криптоіндустрії та нової цифрової економіки, або їх стара фіатна система трісне, але при цьому Китай неминуче зануриться у глибоку економічну кризу.

Так, події відбуваються просто стрімко. На наших очах триває переформатування світового впливу. На зміну старим грошам прийдуть нові форми розрахунків, а той, хто контролюватиме ці гроші, - контролюватиме весь світ. На жаль, Україна поки що тут не гравець. І якщо наші люди не зрозуміють, як працює криптовалюта, блокчейн та цифрові фінанси, то в новому світі ми опинимося на дні.