У китайському місті Гуанчжоу відбулися перемовини міністрів закордонних справ України і Китаю Дмитра Кулеби і Ван Ї. МЗС України і російські держЗМІ по-різному передали слова українського міністра щодо готовності до перемовин з Росією.
26 лип. 2024 11:29:00
У китайському місті Гуанчжоу відбулися перемовини міністрів закордонних справ України і Китаю Дмитра Кулеби і Ван Ї. МЗС України і російські держЗМІ по-різному передали слова українського міністра щодо готовності до перемовин з Росією.
Головною темою перемовин, згідно із заявою МЗС України, був пошук шляхів припинення російської агресії та ймовірна роль Китаю у досягненні "сталого і справедливого миру" в Україні.
Після перемовин російське державне інформагентство РИА Новости повідомило, що Кулеба у розмові з Ван Ї повідомив про готовність України "вести перемовини з російською стороною".
Втім, речник МЗС Георгій Тихий повідомив BBC Україна, що російські ЗМІ "перекрутили" слова Дмитра Кулеби.
"Дмитро Кулеба довів послідовну позицію України, яка полягає в готовності вести переговорний процес з російською стороною на певному етапі, коли Росія буде готова вести переговори доброчесно, але наголосив, що наразі такої готовності з російського боку не спостерігається", - йдеться в офіційній заяві МЗС України.
Під час перемовин Дмитро Кулеба також заявив, що справедливий мир в Україні відповідає інтересам Китаю, зокрема, його торгівлі з Європою. Він додав, що відносини між Пекіном і Києвом варто будувати, враховуючи майбутнє членство України в Євросоюзі, про яке вже почалися перемовини.
"Російська агресія стоїть не лише на заваді розвитку України. Вона також стоїть на заваді міжнародної стабільності, розвитку добросусідських відносин, і зокрема, розвитку торгівлі між Китаєм та Європою", - наголосив Кулеба.
Ван Ї під час перемовин заявив, що Китай завжди виступав за політичне вирішення "кризи в Україні", повідомляє МЗС Китаю, і потрібно повернутися за стіл перемовин.
"Останнім часом як Україна, так і Росія надіслали різною мірою сигнали про те, що вони готові до перемовин, хоча умови та час ще не назріли, ми підтримуємо всі зусилля, які сприяють миру, і готові продовжувати відігравати конструктивну роль у припиненні вогню, війни та відновлення мирних переговорів", - йдеться в повідомленні МЗС Китаю.
Ван Ї звернув увагу на спільну китайсько-бразильську позицію щодо припинення війни, яка "отримала широкий відгук і підтримку" на міжнародній арені.
У повідомленні МЗС Китаю відповідь Кулеби на заяву Ван Ї подається так: "Україна бажає і готова до діалогу та переговорів з Росією. Звичайно, переговори мають бути розумними та предметними, спрямованими на досягнення справедливого та міцного миру".
Міністр закордонних справ України також заявив, що в Києві вивчили спільну китайсько-бразильську позицію.
Ця позиція опублікована Китаєм і Бразилією 23 травня 2024 року за підсумками зустрічі Ван Ї і головного радника президента Бразилії Селсу Аморіма. Тоді дві країни закликали:
У повідомленні МЗС Китаю також відзначається, що Україна і Китай є дружніми країнами, які мають відносини стратегічного співробітництва.
"Вони поважають одна одну і ставляться одна до одної як рівні, і взаємовигідне співробітництво продовжує розвиватися", - йдеться в повідомленні.
Речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков перемовини у Китаї прокоментував так: "Озвучений головою МЗС України посил про готовність розпочати перемовини йде в унісон із позицією Москви, але тут важливі деталі, "а їх ми поки що не знаємо".