Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
Продовжуючи розслідування, незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування злочинів РФ в Україні знаходить дедалі більше доказів грубих, широкомасштабних і систематичних порушень Росією міжнародного гуманітарного права і прав людини
*
Доповідь ООН - Російська Федерація продовжує скоювати воєнні злочини проти цивільних осіб та військовополонених українців, застосовуючи, зокрема, тортури та сексуальне насильство
*
Спеціальна доповідачка ООН з порушень прав людини в Росії Маріана Кацарова представила у вівторок на засіданні Третього комітету Генасамблеї ООН чергову доповідь про ситуацію у РФ
*
Видання Financial Times стверджує, що Україна й Росія ведуть переговори про можливість припинення ударів по енергетичній інфраструктурі одне одного
*
Держдеп США: тренування військових КНДР в Росії є порушенням резолюцій Радбезу ООН
*
Держдепартамент: Пекін має бути стурбований діями Москви та Пхеньяну
За словами представника Держдепартаменту, США висловили Китаю своє занепокоєння у зв'язку з дестабілізуючими діями Росії та Північної Кореї.
*
Південна Корея заявляє про "значну безпекову загрозу" від співпраці РФ та КНДР
*
Управління ООН з координації гуманітарних справ допомагає постраждалим від російських атак по Кривому Рогу, Харкову та Києву
*
За період окупації Криму з 2014 року за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей
*
США в ООН: ми не брали участі у військовій операції Ізраїлю проти Ірану
Іран звинуватив Ізраїль у порушенні Статуту ООН
*
Члени Ради Безпеки ООН закликали Ізраїль та Іран до стриманості
Посол США заявила, що Вашингтон не хоче бачити подальшої ескалації
*
У результаті ракетного обстрілу табору миротворчої місії ЮНІФІЛ у Лівані у вівторок незначні поранення отримали вісім військовослужбовців збройних сил (Бундесгер) Австрії
*
Миротворчі сили ООН у Лівані заявляють про ймовірний обстріл «Хезболлою» їхньої штаб-квартири
Миротворчі сили ООН (UNIFIL) на півдні Лівану заявляють, що в їхню штаб-квартиру в Накурі поблизу кордону з Ізраїлем влучила ракета, внаслідок чого загорілася автомайстерня, і було поранено вісьмох миротворців
*
Президент США Джо Байден заявив, що Україна має вдарити по північнокорейських військах, якщо вони зайдуть на українську територію
*
Reuters/Ipsos
Відрив кандидатів у президенти США демократки Камали Гарріс від республіканця Дональда Трампа за тиждень скоротився на один відсотковий пункт
*
Що говорять Дональд Трамп та Камала Гарріс у своїх останніх промовах напередодні виборів
За тиждень до виборів 5-го листопада – десятки мільйонів американців вже проголосувало. Кампанії Трампа та Гарріс докладають максимальних зусиль, щоб завоювати прихильність виборців, які ще досі не визначилися зі своїм кандидатом
*
WP втратила 200 тис. підписників після того, як газета відмовилась підтримати Камалу Гарріс на виборах
*
Як голосують у США: чому мільйони не голосуватимуть у день виборів
Вибори для американців це нагода вплинути на хід політичних чи економічних процесів в країні відповідно до своїх переконань
*
Захист виборів у США. Міністерство внутрішньої безпеки попереджає про "підвищену динамічну загрозу"
*
Яка позиція Гарріс та Трампа щодо соціального забезпечення американців
ВАШИНГТОН —
У 2023 році понад 71 мільйон людей у США отримали пільги за програмами Адміністрації соціального забезпечення, яка допомагає пенсіонерам та людям з обмеженими можливостями. Однак кошти фонду соціального забезпечення та федеральної програми медичного страхування для людей похилого віку Medicare, вичерпуються. Очікується, що без нового джерела фінансування чи скорочення виплат, ці дві програми стануть неплатоспроможними — соціальне забезпечення до 2035 року, а Medicare до 2036.
Через президентські вибори у США, які відбудуться 5 листопада, важливість соціального забезпечення знову в центрі уваги.
Обидва кандидати — віце-президентка Камала Гарріс і колишній президент Дональд Трамп, пообіцяли захищати соціальне забезпечення та Medicare.
Однак за підрахунками незалежного Комітету за відповідальний федеральний бюджет, якщо це питання не вирішити, економічна програма Гарріс призведе до банкрутства соціального забезпечення за дев’ять років, а програма Трампа — за шість.
Суттєві відмінності у політиці кандидатів щодо соціального забезпечення відображають цінності двох домінуючих політичних партій у США — Демократичної та Республіканської — щодо державного втручання у ринки та особисту відповідальність.
Гарріс і Демократична партія загалом виступають за те, щоб уряд активно підтримував вразливі групи населення та тих, хто намагається вийти з бідності, шляхом підвищення податків для багатих. Це, на їхню думку, є ключовим для досягнення соціальної справедливості та сприяння економічній мобільності — тобто здатності населення покращувати свій економічний статус.
У Республіканської партії та Трампа позиція протилежна. Вони наголошують на важливості індивідуальної відповідальності, ринкових механізмів і зниження податків для заохочення продуктивності, стверджуючи, що надмірне державне втручання послабить економіку.
Однак, коли йдеться про допомогу сім'ям, у кандидатів є й спільне.
Соціальне забезпечення та Medicare
Дональд Трамп хоче забезпечити сталість соціального забезпечення та Medicare за допомогою очікуваного економічного зростання. Для цього Трамп пропонує знизити податки та скоротити "непотрібні", як він їх називає, державні витрати шляхом збільшення можливостей для приватизації системи охорони здоров’я та підживлення ринкової конкуренції, яка має зменшити витрати. Він також виступає за скасування податків на виплати соціального страхування, стверджуючи, що пенсіонери не повинні платити податки зі своїх виплат. Критики кажуть, що через це оплачувати програму буде ще важче.
Камала Гарріс пропонує ухвалити Закон про розширення соціального забезпечення, який підвищить мінімальні виплати та скоригує спосіб розрахунку вартості життя. Вона також виступає за включення довгострокового домашнього догляду в Medicare, щоб зменшити тягар для сімей, які піклуються про людей похилого віку та дітей. Критики кажуть, що розширення програм ще більше ускладнить їхнє фінансування. Щоб забезпечити фінансування соціального забезпечення та Medicare, Гарріс як і Байден пропонує підвищити податки для заможних людей, які заробляють понад 400 тисяч доларів США на рік. Також вона вважає, що витрати на охорону здоров’я можна контролювати шляхом перемовин щодо цін на ліки та зменшення випадків шахрайства.
Житло
Дефіцит ринку житла призводить до підвищення цін на купівлю та оренду, а високі ставки по іпотеці сповільнюють продажі нерухомості.
Дональд Трамп хоче сприяти розвитку ринку житла, зменшуючи регулювання правил будівництва та землекористування. На його думку, це збільшить кількість житла, а конкуренція на ринку зменшить його вартість. Він виступає проти будівництва житла для людей із низьким рівнем доходів у традиційних односімейних житлових районах і звинувачує у високих цінах на житло інфляцію та нелегальних іммігрантів. Він обіцяє знизити інфляцію та зменшити кількість нелегалів, провівши масову депортацію. Водночас, за словами критиків, ціни на житло підскочили через зростання процентних ставок і високий попит під час пандемії COVID. Вони також застерігають, що масова депортація лише погіршить проблему кількості житла, оскільки іммігранти складають значну частину робочої сили в будівництві.
Камала Гарріс виступає за впровадження податкових пільг та збільшення федерального фінансування для підтримки будівництва доступного житла, і каже, що її план створить 3 мільйони нових будинків протягом наступних чотирьох років. Вона підтримує встановлення початкового внеску у розмірі 25 тисяч доларів США для тих, хто вперше купує житло. Також Гарріс підтримує обмеження компаній у великомасштабному придбанні житлової нерухомості для боротьби зі спекуляціями та захисту житлових потреб звичайних сімей. Критики стверджують, що житло для людей з низьким рівнем доходу знижує вартість нерухомості поблизу, і що підвищення субсидій на купівлю житла може збільшити попит і призвести до зростання цін на житло.
Допомога сім'ям
Податкові пільги на дітей
Під час першого президентського терміну у 2017 році, Дональд Трамп підвищив податкові пільги на дітей з тисячі доларів США до двох тисяч на дитину та розширив ліміт доходу, щоб більше сімей відповідали вимогам цих пільг. Однак ця програма закінчується в 2025 році. Кандидат обіцяє, якщо його знову оберуть, зробити цю політику постійною. Водночас ключовою вимогою отримання таких пільг є те, що на них можуть претендувати лише сімʼї, які мають дохід, оскільки Трамп вважає, що це стимулює людей працювати. Критики кажуть, що це несправедливо щодо безробітних сімей, яким і так важко.
Камала Гарріс хоче відновити та розширити податкові пільги на дітей. За її програмою, усі сім’ї з новонародженими зможуть отримати одноразову податкову пільгу у розмірі 6 000 доларів на дитину, сім’ї з дітьми віком від 1 до 6 років — 3 600 доларів на рік за кожну дитину, а сім’ї з дітьми у віці 7-17 років — 3000 доларів на рік за кожну дитину. Критики кажуть, що такі субсидії послаблять стимул для безробітних батьків шукати роботу.
Оплачувана відпустка за сімейними обставинами
Політика Трампа щодо відпусток за сімейними обставинами — для догляду за дитиною, хворим родичем чи через проблеми зі здоровʼям — не дуже чітка, хоча штаб кандидата каже, що він підтримує це питання. Під час свого президентства, Трамп підписав закон, який передбачає 12-тижневу оплачувану відпустку для федеральних службовців і податковий кредит для компаній, які надають працівникам з низьким доходом оплачувану відпустку за сімейними обставинами.
Камала Гарріс підтримує 12-тижневу оплачувану відпустку за сімейними чи медичними обставинами для всіх працівників. Вона пропонує фінансувати це за рахунок податків на заробітну плату, який розподіляють між роботодавцями та працівниками.
Витрати на догляд за дітьми
У вересні Дональд Трамп припустив, що доходи від підвищення тарифів можуть піти на підтримку для сімей для догляду за дітьми. Його напарник, кандидат у віцепрезиденти , Джей Ді Венс запропонував, щоби інші члени родини, зокрема бабусі й дідусі, були більше залучені до догляду за дітьми, щоб зменшити витрати.
Гарріс пропонує обмежити сімейні витрати по догляду за дітьми для малозабезпечених працівників до 7% від доходу домогосподарства та підвищити рівень заробітної плати для працівників, які доглядають за дітьми, одночасно знизивши вартість такого догляду.
Критики відзначають, що жоден з кандидатів не надав подробиць своїх планів.
*
Гарріс на мітингу у Вашингтоні попередила про небезпеку перемоги Трампа
Дональд Трамп сьогодні відвідав місто в Пенсільванії, де мешкає велика громада пуерториканців
*
США: у жовтні 2024 р. зафіксовано найбільше зростання споживчої довіри за 3 роки
Разом з тим, згідно з результатами проведеного дослідження, рівень споживчої довіри в країні все ще нижчий від рівня, що існував до пандемії COVID-19.
*
Союзник Трампа Стів Беннон вийшов із в'язниці після 4 місяців, покарання за неповагу до Конгресу
*
П'ятеро людей отримали тюремні терміни за змову з метою атак на американську енергосистему
Засуджені були прихильниками ідеї зверхності білої раси
*
“Пусті ліжка” українських дітей представили в Нью-Йорку
Виставку “Пусті ліжка”, присвячену викраденню українських дітей росіянами з початку повномасштабного вторгнення презентували Bird of Light Ukraine на Мангеттені. Який вигляд має 30-метровий фотомурал - дивіться у відео
*
Залучення військ КНДР є знаком стресу та напруги у РФ, - топгенерал США у відставці Марк Міллі
*
Пентагон: Частина військ Північної Кореї уже в Курській області, їх можуть застосувати як піхоту
*
NYT: Мирний план президента України із запитом ракет “Томагавк” роздратував американців як нереальний
*
Єрмак у США зустрівся із Салліваном й обговорив участь військ КНДР на боці Росії
*
Блінкен обговорив з Єрмаком подальшу підтримку України
Глава Офісу президента України перебуває з візитом у Вашингтоні
*
Маленький, але лютий: Apple представила оновлений Mac mini, він удвічі менший за попередню модель
Напередодні компанія презентувала новий iMac. Обидва пристрої орієнтовані на роботу з використанням штучного інтелекту
*
Канада надасть Україні 5 млрд канадських дол (3,7 млрд дол США) у межах фінансової підтримки G7
*
Росія мусить відшкодувати збитки, яких зазнала Україна унаслідок російської загарбницької війни.
Таку думку висловила міністерка фінансів Канади Христя Фріланд, коментуючи консенсус держав “Групи семи” стосовно процедури надання Україні 50 мільярдів доларів позики з заморожених російських активів.
“Твердою позицією Канади завжди було те, що агресор мусить заплатити за спричинені ним руйнування. Демократії та їх мешканці або ж мужні українці не можуть бути єдиним відповідальними за фінансовий тягар путінської загарбницької війни”, - сказала Фріланд.
Вона назвала консенсусне рішення “Групи семи” “історичним”, оскільки воно “гарантує використання заморожених коштів Центрального банку РФ для підтримки українців”.
Держави «Групи семи» цього тижня дійшли консенсусу стосовно процедури надання Україні 50 млрд доларів позики за рахунок заморожених російських активів.
*
Ліга українок Канади відділ Торонто організувала 15-ті благодійні вечорниці, темою яких цього разу був «Львів то є Львів…»
*
ЄС і Великобританія домовилися про співпрацю в антимонопольних розслідуваннях
Угода дозволить національним органам з питань конкуренції з країн ЄС напряму співпрацювати з органами з питань конкуренції за межами блоку.
*
Валерій Залужний
зараз тут: Houses of Parliament, Westminster, London, Uk.
8m · London, Об'єднане Королівство ·
Продовжую роботу з представниками провідних політичних сил Великої Британії. Провів розмову з членами Багатопартійної парламентської групи у звʼязках з Україною.
Зустріч викликала значний інтерес серед парламентарів. У фокусі обговорення — стратегічний характер українсько-британських відносин, а також залучення подальшої підтримки Сполученого Королівства у протистоянні російській агресії.
Висловлюю подяку британському парламенту за єдність усіх політичних сил щодо подальшої підтримки України.
*
Україна зробить ЄС геополітично сильнішим - Катарина Матернова
Європейський Союз отримає низку переваг, коли Україна стане його членом, враховуючи величезний потенціал країни в багатьох сферах
*
Воєнний стан не є карт-бланшем на обмеження прав - посол ЄС Катарина Матернова
Під час війни певні обмеження основних прав людини є необхідністю за умови, що вони виправдані, тимчасові та належним чином роз’яснені суспільству
*
Антикорупційні заходи в Україні дають результати - посол ЄС
Система антикорупційних органів в Україні справляється зі своїми завданнями, а резонансні кримінальні справи свідчать, що система працює ефективно
*
Оцінки у звіті про розширення ЄС не перешкоджатимуть переговорам про вступ - Матернова
У майбутньому Звіті про розширення ЄС, який буде оприлюднено Європейською комісією 30 жовтня, не буде викладено жодних оцінок, які б перешкоджали відкриттю кластерів переговорів про вступ
*
Децентралізація довела свою цінність, коли Росія вторглася в Україну - посол ЄС
Стійкість, продемонстрована громадами в районах, які першими постраждали від повномасштабного вторгнення Росії, була виявлена, зокрема, завдяки успіху децентралізації, яку Україна започаткувала раніше
*
Медіасередовище в Україні залишається жвавим, оскільки в умовах війни з РФ залишається місце плюралізму думок і свободі ЗМІ - Катарина Матернова
*
Президент Чехії нагородив посмертно чеського добровольця Карела Кучеру, який поліг у бою за Бахмут
*
Президент Чеської Республіки Петр Павел нагородив лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва медаллю «За заслуги перед державою у сфері безпеки держави і громадянина»
*
Президент Фінляндії закликав лідера Китаю поговорити з Путіним про війну в Україні
*
Президент Фінляндії – голові КНР: не може бути угоди щодо України без участі України
На думку Олександра Стубба, відносини між Китаєм і Північною Кореєю нині «не надто зручні» для Пекіна.
*
У Фінляндії заарештували 40 об'єктів російського майна на десятки мільйонів євро - нерухомість та акції, що належать російській державі
*
“Орбан не говорить від імені ЄС”, кажуть 13 європейських міністрів про угорського прем’єра в Тбілісі
*
До занепокоєнь США приєднались також у Європейському союзі, закликавши центральну виборчу комісію Грузії розслідувати повідомлення про порушення
*
Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель наголосив, що події в Грузії після парламентських виборів 26 жовтня вселяють серйозні побоювання, і закликав до розслідування порушень
*
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі: важливо розслідувати всі порушення до і під час виборів
Грузинська опозиція вимагає проведення нових виборів під керівництвом міжнародної виборчої адміністрації
*
У Грузії проведуть частковий перерахунок голосів
Раніше опозиційні партії заявили, що не визнають офіційних результатів голосування
*
Молодь обирає Європу, а не Росію: студенти вийшли на акцію протесту під парламент Грузії
У столиці Грузії Тбілісі на проспекті Руставелі студенти проводять акцію біля будівлі парламенту, висловлюючи протест проти підсумків виборів 26 жовтня, опублікованих ЦВК Грузії
*
Швеція заявила, що припиняє контакти з урядом Грузії
При цьому скандинавська країна виділить 25 млн євро на розвиток громадянського суспільства Грузії
*
The Economist: Захід вважає, що Україна вже бореться не за перемогу, а за те, щоб не зазнати поразки
Період із серпня до жовтня цього року став найуспішнішим для російської армії з початку вторгнення
Важка ситуація на українському фронті і значна перевага росії у живій силі та техніці змусили Київ та його західних партнерів змінити цілі та завдання.
Про звільнення окупованих територій вже не йдеться, головне зараз – не дати росії захопити ще більше.
Період із серпня до жовтня цього року став найуспішнішим для російської армії з початку вторгнення: їй вдається захоплювати по 460-480 кв. км на місяць.
Збройні сили України страждають від нестачі військовослужбовців загалом та загартованих у боях солдатів зокрема, а також від дефіциту техніки та боєприпасів, якими їх не можуть забезпечити союзники у достатній кількості.
Військові США, які допомагають Києву планувати операції, кажуть, що амбіції початку 2023 року – що ЗСУ зможуть повернути окуповані території чи змусити путіна до переговорів внаслідок потужного та успішного наступу – поступилися місцем вузькій цілі: не дати Україні зазнати поразки, пише The Economist.
«Наразі ми все більше думаємо про те, як Україна може вижити», – сказав виданню співрозмовник, який займається таким плануванням у Пентагоні.
Ситуація ускладнюється не лише тим, що російське командування безперервно кидає солдатів на смерть заради захоплення чергового села, а й тим, що західний ВПК, як і раніше, поступається російському.
Євросоюз нарешті вивів виробництво артилерійських снарядів на рівень 1 млн на рік, але росія випускає втричі більше снарядів, і до того ж отримала ще кілька мільйонів від Північної Кореї. Також КНДР постачає путінську армію ракетами, а тепер ще – і солдатами, Іран надає безпілотники й ракети.
«Я просто не знаю, чи зможемо ми зробити достатньо, дати достатньо зброї», – сказав The Economist посадовець, знайомий з організацією американської військової допомоги. За його словами, «ми не можемо дати їм більше, не наражаючи себе на серйозний ризик в інших місцях», таких як Близький Схід і Азія, де США доводиться допомагати Ізраїлю і протистояти зростаючій агресивності Китаю відповідно.
Російський ВПК теж не може дати фронту значно більше: бронетехніка, що йде туди, наприклад, – це в основному оновлені радянські запаси, які поступово виснажуються.
Втрати в живій силі в останні місяці перевищують 30 тисяч осіб на місяць – це більше, ніж щомісяця вдається наймати в російську армію за контрактом.
Рішення залучити північнокорейських солдатів пояснюється бажанням путіна уникнути нової мобілізації, на якій наполягають Генштаб та Міністерство оборони, каже європейський урядовець. За словами високопоставленого представника НАТО, «у росії зараз недостатньо сил для масованого удару»:
«Якби вони і забезпечили прорив, то не змогли б ним скористатися».
Однак у Вашингтоні, Брюсселі та Києві стурбовані тим, що за збереження нинішньої тенденції Україна «зламається» раніше.
«москва, схоже, робить ставку на те, що зможе досягти своїх цілей на Донбасі наступного року і нав'язати українським військовим досить високий рівень втрат і матеріальних збитків, щоб вони були не в змозі запобігти подальшому просуванню», – пише Джек Уотлінг, фахівець з бойових дій на суші Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI). Це, на його думку, дозволить росії диктувати свої умови під час будь-яких можливих переговорів про мир.
Багато дипломатів і аналітиків вважають, що найбільш вірогідним результатом війни в найближчому майбутньому стане угода, яка тимчасово заморозить конфлікт, пише The New York Times.
“Ми все частіше чуємо у Вашингтоні та Європі, що Києву не слід розраховувати на повернення 100% своєї території, і українці починають це розуміти”, – сказав газеті Кемілл Гранд, колишній помічник генерального секретаря НАТО та експерт з оборонних питань Європейської ради з міжнародних відносин, який нещодавно відвідав Україну.
ЗСУ не можуть перемогти окупантів лише лопатами та автоматами, тож краще заморозити нинішню лінію фронту, поскаржився NYT оператор дрона у 57-й бригаді з позивним Фрегат. Він звинуватив Європу та Америку в тому, що вони не надали більше високоточної зброї.
Як писало Politico, щонайменше 7 країн протистоять запрошенню України до НАТО. Як тільки справа наблизиться до реалізації, вони почнуть більш публічно виступати проти цієї ідеї, кажуть посадовці.
*
Президент AFPC - Шлях України до членства в Північноатлантичному альянсі, вочевидь, продовжить бути складним, однак не таким вже й неможливим
*
Кубілюс - Запрошення України до НАТО могло б покласти край імперським амбіціям Росії та довести, що у сучасному світі автократії не можуть перемогти демократичний устрій, тож для країн Заходу було б розсудливим кроком надіслати Україні таке запрошення до членства в Альянсі
*
Кубілюс - Події, що відбуваються у світі, лише підтверджують важливість та вагу міцних трансатлантичних зв’язків. Тож у питаннях безпеки й оборони ЄС ніколи не конкуруватиме з НАТО, але зможе принести додану вартість у спільні зусилля в цій сфері
*
Країни ЄС можуть думати про створення власної системи ядерного стримування, але у короткостроковій перспективі ці зусилля мають бути зосереджені на підвищенні спроможностей конвенційних збройних сил.
Про це в інтерв’ю заявив депутат Європейського парламенту Андрюс Кубілюс, який номінований до призначення на посаду єврокомісара з оборони і космосу у новому складі Європейської комісії.
«Нам треба думати. Ми можемо думати про це і обговорювати всі ці питання. Але, ймовірно, треба враховувати короткострокову та далекосяжну перспективу. Коли я говорю про короткострокову перспективу, йдеться про конвенційні засоби стримування, про зміцнення наших звичайних сил, сухопутних військ, систем протиповітряної оборони тощо. Але у довгостроковій перспективі ми маємо розглянути всі можливості й потреби. Очевидно, що це потребує часу, і тут ми не маємо шукати жодних революційних рішень», - наголосив Кубілюс.
*
Кубілюс - Досвід прямих інвестицій європейських країн у військове виробництво в Україні має бути використаний для надання Україні необхідної військової допомоги та для швидкої інтеграції ВПК України в оборонну промисловість ЄС, що відповідає інтересам обох сторін
*
НАТО та ЄС зміцнюють співпрацю на тлі ескалації війни РФ проти України
Про це заявили генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Марк Рютте та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн
*
Потреби в оборонній сфері, фінансування українського виробництва, посилення ППО були ключовими на зустрічах у Рейк’явіку Президента України з прем’єрами країн Півночної Європи
*
На тлі погроз Кремля Rheinmetall каже, що їхні потужності в Україні добре захищені
*
Норвегія виділить $140 млн на придбання Україною ще однієї системи Patriot
До ініціативи фінансово долучаться й інші країни, це дозволить Румунії відправити в Україну систему Patriot
*
Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре під час зустрічі із президентом, що відбулася у Рейк’явіку, заявив про намір збільшити обсяги допомоги Україні
*
ЗСУ отримали від НАТО 65 автівок швидкої допомоги
Передача автівок відбулась у межах Комплексного пакету допомоги НАТО Україні
*
Україна та Південна Корея активізують співпрацю для протидії Північній Кореї
Лідери двох країн обговорили розвиток контактів на тлі повідомлень про відправлення північнокорейських військових до Росії
*
На півдні України ворог зосередив 200 тисяч своїх військових – речник Сил оборони
На деяких напрямках війська рф готуються до наступальних дій невеликими штурмовими групами з використанням бронетехніки, зокрема біля Левадного на Донеччині
*
За жовтень російські війська здійснили 19 повітряних атак на столицю
*
Внаслідок нічного обстрілу Києва у Солом'янському районі постраждали дев'ятеро людей, серед них 11-річна дівчинка
*
Ворожа армія атакувала вчора ввечері житлові квартали Кривого Рогу ракетою «Іскандер-М»
*
Ворожа армія впродовж дня 20 разів атакувала громади Нікопольського району Дніпропетровщини
*
На Запорізькому напрямку прикордонники знищили три пункти спостереження армії Російської Федерації
*
Бійці Держприкордонслужби знищили протитанковий ракетний комплекс, станцію радіолектронної боротьби "Гроза", антену пілотів росйських військ на Куп’янському напрямку
*
На фронті 158 бойових зіткнень, на Курахівському напрямку ворог здійснив 42 атаки
*
Близько 300 “буржуйок” для військових планують зробити за сезон запорізькі волонтери БФ “Паляниця”, які передадуть військовим
*
Волошин - Збройні сили України проводять стабілізаційну операцію поблизу села Левадне, куди вклинився ворог
*
У прифронтовому Покровську на Донеччині залишилося 12 тис. жителів, серед яких 57 дітей
*
Спецпідрозділ поліції “Білі Янголи” евакуювали з міста Білопілля Сумської області, де залишаються активними бойові дії, багатодітну родину в безпечну зону
*
На підконтрольну Україні територію з ТОТ Херсонщини повернули шістьох дітей - двох дівчаток і чотирьох хлопчиків, віком від 8 до 16 років
*
У Основ’янському районі Харкова завершені аварійно-рятувальні роботи на місці влучання російської авіабомби по приватному житловому сектору вночі 29 жовтня. У результаті удару - четверо людей загинули, шестеро поранені
*
"Розраховуємо на доступ до цих коштів без будь-яких обмежень" - Андрій Пишний про кредит на $50 млрд
*
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило національний довгостроковий рейтинг ПриватБанку з рівня "АА" до "АА+" зі стабільним прогнозом
*
Мінкульт неефективно витратив понад півмільярда гривень за три роки – Рахункова палата
Заходи з формування державної політики були виконані лише на 31 % через «неналежну компетенцію фахівців з питань реформ»
*
«Оператор ринку» продав ще майже 40 000 гарантій походження «зеленої» енергії
Це вже другі такі торги на майданчику
*
Держава виставила на аукціон свою частку в нафтопереробному заводі Коломойського
На приватизацію виставили 26% акцій «Нафтохіміка Прикарпаття»
*
Мінфін залучив понад 23,16 млрд грн від розміщення ОВДП
Міністерство розмістило 5 серій облігацій
*
Міністерство соціальної політики розробило проєкт закону, що передбачає впровадження нової системи соціального страхування - єПотенціал
*
В Україні запускають програму Sandbox для стартапів зі штучного інтелекту та блокчейну
Кабінет міністрів України ухвалив постанову про запуск Sandbox — інструмента, який дає змогу компаніям пілотувати та розвивати високотехнологічні продукти під наглядом держави
Мінагрополітики в межах євроінтеграції запускає пілотний проєкт мережі збору сільськогосподарських даних FADN/FSDN (Farm Sustainability Data Network) в Україні
*
В Україні цьогоріч майже вдвічі - до 15 тис. грн/т - зросли закупівельні ціни на гречку, що призведе до збільшення її вартості на полицях магазинів
*
Кабінет Міністрів України на період дії воєнного стану запровадив режим експортного забезпечення, що полягає у встановленні особливостей здійснення операцій з експорту окремих видів аграрної продукції
*
Мудра - Стратегія розвитку системи правосуддя на 2025-2030 роки стане єдиним документом для його реформування
*
У Миколаївській області відновили 71 заклад загальної середньої освіти зі 159, які були пошкоджені або зруйновані російськими обстрілами з початку повномасштабного вторгнення
*
ДБР викрило в Одеському МСЕК подібну до хмельницької схему надання фіктивних інвалідностей
Лікаря-організатора злочинної схеми затримано та повідомлено про підозру, йому світить до 10 років за гратами
*
Керівників МСЕК не допустять до роботи в оновленій системі лікарських комісій
Інші лікарі, які зараз працюють у медико-соціальних експертних комісіях, зможуть податися на роботу в лікарні з 1 січня 2025 року, але за певних умов
*
На Вінниччині за рішенням суду взяли під варту на 60 діб з можливістю внесення 454,2 тис. грн застави організатора переправлення ухилянтів за кордон
*
Детективи Бюро економічної безпеки України направили до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох осіб, які займали керівні посади у Дніпровській міській раді та заволоділи понад 10,5 млн грн державних коштів, зловживаючи службовим становищем
*
На Чернігівщині поліцейські спільно з СБУ ліквідували канал незаконного обігу автоматичної зброї та боєприпасів
*
Правоохоронці викрили злочинне наркоугруповання, учасники якого налагодили схему контрабандного постачання кокаїну із країн Західної Європи до України на ₴6 мільйонів - ДПСУ
*
Одеські митники завадили незаконному вивезенню з України до Туреччини колекції із 42 вінтажних фотоапаратів
*
У Києві представили методичні рекомендації для поліції та зоозахисників "Як захистити тварин від жорстокого поводження: організаційні, кримінальні, кримінально-процесуальні та криміналістичні аспекти"
*
Музейникам вдалося ідентифікувати ще одну картину, вкрадену росіянами під час окупації Херсона, - полотно Юрія Августовича "На вулиці". Це 128-й вкрадений твір, упізнаний працівниками музею
*
Командира 5-ї роти НЗФ «Самооборона Криму» засуджено до 13 років ув'язнення за державну зраду. Він допомагав ворогу окуповувати півострів
*
Суд призначив 10 років ув’язнення інформаторці ФСБ, яка наводила російські ракети на Харків за допомогою селфі
*
Збірна України виграла ще 11 медалей на Всесвітній Гімназіаді-2024
Три золоті, дві срібні та шість бронзових нагород здобула учнівська збірна України у третій змагальний день Всесвітньої літньої Гімназіади, що проходить у Бахрейні (ISF Gymnasiade - Bahrain 2024)
*
Джерела: Сі Цзіньпін просив Байдена змінити формулювання позиції США щодо Тайваню
За свідченням американських офіційних осіб, голова КНР хотів, щоб США заявили, що вони виступають проти незалежності Тайваню.
*
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто виступить на Мінській конференції з питань євразійської безпеки в Білорусі цього тижня
*
МЗС Росії ввело санкції проти 131 громадянина Австралії та 9 громадян Нової Зеландії, їм заборонено в'їзд на територію РФ
*
Росія провела навчання з віддзеркалення «масованого» ядерного нападу
У навчаннях була задіяна вся ядерна «тріада» Росії, що складається з ракет наземного, морського та повітряного базування
*
IT-фахівця з Таджикистану засуджено в РФ до 13, 5 років за звинуваченням у роботі на ЦРУ
Фіруз Дадобоєв працював в одній із московських компаній
*
Краснодарський крайовий суд засудив до 25 років позбавлення волі 66-річного Сергія Денисенка у справі про вбивство заступника начальника відділу мобілізаційної роботи в Краснодарі, екскомандира підводного човна «Краснодар» Станіслава Ржицького
*
Бізнес у РФ скаржиться на «глибоку кризу» імпортозаміщення
Він виявляється у ускладненні та подорожчанні логістики, проблемах з транскордонними платежами; звичні постачальники відмовляються працювати з російським бізнесом
*
Журналісти Le Monde відстежили переміщення путіна завдяки мобільному фітнес-застосунку його охоронців
У застосунку Strava 125 млн користувачів, він популярний в основному в бігунів і велосипедистів
*
У Чорному та Азовському морях російські бойові кораблі відсутні
*
Вдалого дня і скорішої Перемоги нам всім