Гордон, потім Онищенко, зараз Деркач. Три дні – три зливи.
За три дні в наш окоп кинуто три інформаційні гранати. Так і робляться тактичні бої в межах стратегічного плану.
Зараз деяких від цієї атаки контузить. Почнуться крики: «всьо пропало», «зрада», «доколє».
Головне зараз не сіяти паніку. Тримати стрій. Приводити до тями контужених.
За що точно треба дорікнути Порошенку, так за те, що його писали у власному кабінеті фсбшні мельниченки та штірліци. У другий рік війни!!!
Правду говорять що у СБУ половина тих, хто насправді у ФСБ. Це жах.
Але які з цього всього можна зробити висновки.
1) Навіть мені, не технарю, зрозуміло, що є склейки. О, значить щось виривали з контексту. Розмови за різні дати. І вони плутаються. Попереду пізніші, потім раніші. Нам показаують березень 16-го, потім лютий. Потім листопад. Потім лютий. Щось не те. Із записами працював якийсь технічний відділ ФСБ.
2) Злив зробив Андрій Деркач. Він посмішив, заявивши, що записи йому принесли журналісти – розслідувачі. Ага, амбіційний журналіст, хоч у нас, хоч у США віддав би такий шматок слави комусь? Це просто палєво, казати таку абсолютну дурню.
Знову ж, Деркач увесь час читав по писаному. Ні слова від себе. Все, до коми, те, що написав товариш генерал-майор. А між іншим - Деркач випускник школи КДБ у 1993 році. Бувших там не буває. Навіть Гіркін це підтвердив у сповіді Гордону. А значить Росія ставить на Трампа. І на дестабілізацію в Україні. Як завжди в сучасному світі – інформація відкрита. І одне повідомлення має викликати різні асоціативні ряди у різних груп.
Якщо Деркач такий правдошукач, я би порекомендував йому потішитися іншими плівками. На яких його хрещений батько Леонід Кучма дає наказ ручним міліціянтам знищити журналіста Гонгадзе. Оце би був сеанс магії з її викриттям.
3) Версія, про схему зливу: Трамп – Джуліані – Деркач – не витримує критики. Не сам же Трамп через радистку Кет передавав інфу? А офіцери ЦРУ, як і у випадку із розмовою Трампа-Зеленського, можуть не зрозуміти задуму – і тоді повториться скандал. З імпічментом. Так-що єдина схема: ближній круг – ФСБ – Деркач – з прицілом на скандал у США та дискредитацією Порошенка в Україні.
4) На перший погляд неприємно має вразити те, про що говорить Деркач. Україна – під зовнішнім управлінням. Йой. Встидно?
Але чекайте. По-перше, треба пам’ятати формулу, за якою нам завжди нав’язують дискурс росіяни.
Звучить він так: чому домовлятися з Росією – це погано, а продаватися американцям – це добре?.
Але давайте переставимо фразу і спитаємо Андрія Леонідовича: а чому це домовлятися ( втому числі і про гроші) з США це погано, а лягати під Росію – це добре?
І якщо спочатку здається, що Порошенко більше сюсюкається з Байденом, кожного разу заявляючи, як йому приємно чути його голос, ніби звітуючи.
Але не спішіть. По-перше, взяті саме фрази, від яких нас могло б скривити. По-друге, навіть у взятих під дискредитацію Петра Олексійовича фразах, чітко видно: так, Порошенко ніби й звітує Байдену. Але при тому, весь час апелює: ви обіцяли, ми зробили, тепер ви допоможіть. Іде переговорний процес партнерів. Навіть якщо наш партнер і є молодшим. Ну, ми ж просимо гроші. Нам потрібно. Ми і є у стані молодшого партнера. Але партнера.
Особливо там, де йдеться про «Самопоміч», чи Приват-Банк (плівка за листопад 2016-го), де явно видно спільне розуміння ситуації.
І, згадайте, саме у кінці 16-го було прийняте рішення по Коломойському. Де Байден від імені США підтримує позицію України і Гонтарєвої.
Так-що зрадою тут і не пахне. Тут явна і яскрава підтримка позиції. Як модно казати: спільне бачення. І знову ж, ми чули тільки те, що може виставити Порошенка поганим. А якщо послухати все?
Так-що версія – зробити Порошенка зрадником не проканає. Вже важко змінити таким способом думку тих, хто голосував проти Порошенка. І тих, хто голосував за нього.
Технологічно – це лише закріплення електоральних позицій.
5) Більше тут важливий меседж не для українського вжитку, а для американського.
У них скоро вибори. Москва ставить знову на Трампа.
Чому? Бо Байден системний і прогнозований політик. Антиросійський.
А Трамп антисистемний. Не те, щоб він був проросійським. Але його несистемність потрібна Росії. Що він вчудить під час другого терміну? Почне виходити з НАТО? Зовсім заб’є на ВООЗ? На Юнеско? Чи говоритиме, що ООН – фігня? Почне холодну війну з Китаєм?
Для Росії усі несистемні і нелогічні кроки здаються привабливими. Усе, що послабляє колективний Захід.
Тому і Трамп. Тому і з’явився Деркач.
Але ці звинувачення по Байдену у американському вжитку смішні. Судіть самі. Байден виглядає впевненим переговорником. Про сина і «Бурісму» у плівках ні слова – усе по справам.
Цей злив – лише використання методу «ложечки знайшлися – осадок залишився». Щоб у Штатах створили у Конгресі комісію і пів року її совали. А легковірні – відсахнулися від Байдена.
Технологія.
6) Зрозуміла і роль на прес-конференції Костянтина Кулика. Чисто для того, щоб прив’язати лінію Деркача до «Бурісми».
Але хто ж такий Костя Кулик? О, це сміливий слідчий. Він багаторазово засвідчив своїми справами належність до команди Ігоря Валерійовича Коломойського.
Ну як же ж без нього. Хоча тут таке. Ми бачимо явне зближення людей Коломойського з людьми Путіна. Це вже системно.
А тут теж, читав по-писаному. Від себе нічого. Його використали, щоб причепити «Бурісму». Плівок немає, є лише написаний кимось для Кулика текст. Прочитаний так погано, що хотілося б дати читати його Зеленському. У нього краще виходить.
«Бурісма» притягнута за вуха.
Висновок. Вкинутий злив мав би вибухнути інформаційними гранатами і в Україні і у США. Так і буде. Звісно, доказової бази не буде ні тут, ні там.
Але кому воно потрібне?
Задача – контузити легковірних, щоб змінити електоральні настрої. Тут на проросійські. У Штатах – на антисистемні.
Щоб технології на нас не впливали – треба приміняти мінімальні дедуктивні методи. Перший із них: кому вигідно?
А скандал потрібен Путіну. Ну і у нас - одній бородатій бабушці.
Так, що, як закликав один комік, поки не став президентом: ДумайТе.
А як став – перстав.