Якщо до рідкісноземельних копалин додати ще й графіт, нікель, алюміній, марганець, галій, апатит, флюорит, що в сукупності складає 20 критичних видів сировини для сучасної високотехнологічної економіки, то збудження бізнес-інвестора в Трампі є абсолютно зрозумілим.
Хоч Шольц і назвав це «егоїстичною вимогою», але ціна свободи є набагато вищою.
А перстень Ілону Маску влади до ср*ки. Йому треба літій і ще два десятки унікальних рідкісноземельних металів для заміни роботами депортованих «латинос» та безпілотників із ШІ для заміни ними супердорогого F-35 з «лайновим дизайном».
Очевидно ця обставина змусила Трампа відновити постачання виділеної Байденом зброї для України, яке було припинено до кінця січня. Ну що ж, двіж розпочався. Путін мріяв про це.
Тому нічого дивовижного немає, що тема миру заповнює весь інформаційний простір. Путін шиє великий парашут. Він хоче приземлитись поряд із могутнім Доні на табуретку, щоб не виглядати Гобітом.
Неозброєним оком видно, що вже існує кілька обставин, які свідчать, що сторони починають їхати до миру. Поки що по горбатій дорозі, манівцями, кидаючи одне в одного каміння.
Перше. Путін точно хоче миритися. Він боїться, що Трамп з Олімпу «трахне» його громом і блискавками, що його тяжко хвора економіка не витримає. Китай не заступиться.
Друге. Зеленський вичерпав потенціал і можливості провести реконструкцію воєнної стратегії і продовжити війну на новому рівні. Він заявляє, що без США Україну чекає поразка.
В АР він практично про це прямо заявив: «Україна могла відстояти свою незалежність і зараз перебуває настільки близько до миру, як ніколи за останні три роки повномасштабної війни… Ми відстояли свою державу, незалежність, країну, столицю, багато різних міст і сіл. На жаль, ми втратили багато людей. Я дуже пишаюся героїчними нашими людьми. Хто міг усе це уявити? Ніхто».
Третє. Європа буде допомагати Україні стільки, скільки потрібно. Проте, єдиної, консолідованої стратегії, спільного плану, немає. Відсутній лідер і модератор. До цього часу ним був Байден. Трамп – не носій цінностей свободи. Він – біржовий гравець.
Америка лише великий, неймовірно дорогий актив. Тому для управління нею і світом він використовує виключно бізнес-стратегію. Зі спільниками – Маском, техногігантами і супер олігархами.
Урсула фон дер Ляєн не готова одягти на себе генеральський мундир. Генсек Рютте об'їжджає на веслах європейських лідерів. Поки безуспішно. Шольц йде, Макрон зі Стармером та Туском проштовхують під виглядом миротворців ідею на «час Х» – ввести у випадку критичного обвалу фронту в Україну європейські війська членів НАТО.
Невідомо, чи Банкова готова підтримувати таку екстремальну ескалацію. Судячи зі всього, вона зосередилась на черговій ставці.
Трамп. Це четверте. Він зробив сотні заяв, що закінчить війну в Україні швидше, аніж Мюнхгаузен злітав верхом на ядрі на Місяць, або пізніше – за 100 днів під управлінням 82-літного генерал-лейтенанта Кіта Келлога чи через 6 місяців, а може й довше, примусивши Зеленського з Путіним сісти за одним столом, або якщо хтось з них відмовиться – вдарити санкціями.
Ну що ж, Нобелівську премію треба заробити. Але у старенького та ще бодрячого володаря Америки надто багато завдань. Геї в армії й у пульта глибинної держави, вороги й нелояльні всюди, навколо суцільні попрошайки, і п'явки американського бюджету, а мільйони мігрантів везуть караванами китайський фентаніл та інші наркотики через канадський північний полюс через мексиканську пустелю Чіуауа.
Американців штирить і їх треба рятувати. У Трампа немає часу, як у Мойсея водити колами американський народ до його «Золотої ери» процвітання.
Пʼяте. Найголовніше в цій дискусії. Путін готовий вести переговори тільки з легітимним президентом України.
Спочатку Зеленський має скасувати свій Указ про заборону переговорів з Путіним. Той вважає, що глава України втратив свою легітимність в останню неділю березня пʼятого року своїх повноважень.
Отже, підписував він Указ, за Путіним, в повній легітимності, але ніхто не знає, чи визнає його скасування бункерний, як достатнє для особистих переговорів. Путін прийняв умови КВН. Конкурсу капітанів. Він готовий направити до українського президента якихось переговірників. Але вести переговори з Зеленським не буде, бо «він немає права на такі переговори».
Путін боїться, що підпис Зеленського під будь-якими мирними угодами в майбутньому може бути визнаним, як незаконний. Тому він переконує Трампа, поки він буде наступати, провести вибори президента, зрозуміло, і парламенту, в Україні.
Це ввечері 4 лютого підтвердив чревовєщатель Путіна Пєсков.
«Контакти по лінії окремих відомств справді є, і останнім часом вони інтенсифікувалися. Але якихось інших деталей я вам сказати не можу».
Без України? Вашингтон тисне. На Путіна. Досить сильно. Бо той же спікер Пу розвернувся на 180 градусів, перевʼязавши одне око чорною повʼязкою: «Зеленський не є легітимним президентом України, попри це Росія готова вести з ним переговори».
Але ініціатива має йти «з Києва». І вона йде. В інтервʼю британцю Пірсу Моргану Зеленський нагадав Кремлю, що його легітимність надали 2/3 виборців: «Мене обрали 73% мого населення. Наш народ України. 73%».
Путін зрозуміє, що треба закінчувати війну тоді, коли президент Трамп йому скаже: «Якщо ти не припиниш війну, буде з тобою «раз, два, три». І після цього Путін завершить війну, він цього дуже боїться».
І Зеленський готовий сісти за одним столом з Путіним, якщо це буде єдиний варіант миру за участю США і Європи: «Безумовно, ми підемо на цей варіант. Назустріч з цими чотирма учасниками. Яка різниця, яке я маю ставлення до нього? Я не буду до нього добрим, і вважаю його ворогом. І, чесно кажучи, я вважаю, що він теж вважає мене ворогом. Ось так».
Трамп проти Путіна. Смертельна дуель за Україну. Президент Зеленський секундант. ЄС запасний стрілець. Путін готовий і тренується. Здається, ще 14 вересня 18 року в Держдуму внесли проект Дуельного кодексу Росії.
Трамп в блискучій формі. Після заявки на анексію Гренландії й приєднання 51 штатом Канади він презентував Бібі Нетаньяху у Вашингтоні план США «взяти під контроль Сектор Гази». Створити там новий економічний оазис, розселивши жителів Палестини в інші країни близького Сходу, в основному в Єгипет і Йорданію: «Вони там, оскільки в них немає альтернатив. Що в них є? Зараз це велика купа уламків… я бачу довгострокову позицію володіння… і всім подобається ця ідея». Він уже викликав на наступному тижні «на килим» короля Йорданії.
З Україною та українцями все складніше. Путін хоче пересилити їх у вічні мерзлоти Росії й створити на історичних місцях їх обітування якусь ново Росію з бурятів, тувинців і інших вимираючих народів Великодержавної. З іншого боку, вони вправні, працьовиті та професійні. Тому можуть видобувати критично важливі для процвітання Америки рідкісноземельні метали.
Головне питання для екзотичного лідера Америки, який динамічно перезасновує її, в тому, що він згоден буде ділити світ з правителем слабкої, виснаженої війною, відсталої регіональної країни.
Ми писали, що 30 січня ТАСС вийшов з інтервʼю архітектора Валдаю Лукʼянова, в якому доказував, що Путін у відносинах з Трампом буде діяти з позиції сили. Бо той поважає лише тих, хто «демонструє непохитність». Тому, «ніколи не здаватись і бути готовим до досить жорсткої розмови навіть з елементами блефу».