Треба знизити мобілізаційний вік і стабілізувати фронт - Майк Волтц про Україну

Треба знизити мобілізаційний вік і стабілізувати фронт - Майк Волтц про Україну

«BBC News Україна» розшифрувало відеоінтерв'ю Майка Волтца, який у Трампа буде радником з нацбезпеки. Він заявив, що треба оголосити призив 18-річних українців. Мовляв Путєн цього вже не винесе і попливе, і війну можна буде зупинити.

Таку саму умову півроку тому Україні ставили люди Байдена. Тоді Зеленський відмовився, мовляв нам треба не люди, а зброя. І ось те саме сказав представник Трампа.

Я точно знаю, що у мене тут багато прихильників нового президента США. Цікавить ваша думка на рахунок мобілізації 18-річних. Чи зупинить це "ужас без кінця"?


Треба знизити мобілізаційний вік і стабілізувати фронт - Майк Волтц про Україну - BBC News Україна

«Для угоди треба стабілізувати фронт». Майбутній радник Трампа закликав Україну знизити мобілізаційний вік

Американський конгресмен Майк Волтц, якого Дональд Трамп хоче призначити своїм радником з національної безпеки, заявив, що для досягнення домовленості про припинення війни в Україні необхідно спочатку стабілізувати лінію фронту.

В інтерв'ю журналісту телекомпанії ABC News Волтц сказав, що однією з умов такої стабілізації має стати зниження призовного віку в Україні для того, щоб залучити до ЗСУ «сотні тисяч нових солдатів».

«Одна з речей, про які ми будемо просити українців... У них є проблеми із живою силою. Вони мобілізують 26-річних, а не 18-річних. Я не думаю, що багато хто це розуміє, - заявив Волтц. - Коли ми чуємо про проблеми з моральним духом, коли ми чуємо про проблеми на фронті... Розумієте, якщо українці попросили світ зробити все, щоб відстояти демократію, то вони теж мають зробити все».

«Вони, безумовно, відважно воювали, звісно, благородно і стійко прийняли бій, але ці проблеми з живою силою необхідно вирішити», - додав Волтц.

Публікації західних ЗМІ вказують, що однією з причин нещодавніх успіхів російських військ на фронті є їхня перевага в живій силі.

За даними журналістів, адміністрація чинного президента США Джо Байдена вже закликала владу України знизити планку призовного віку з нинішніх 25 років.

Але Володимир Зеленський у відповідь на це зазначав, що головна проблема - у дефіциті західної зброї, а не людей.

«Якщо людина стоїть перед вами без зброї, яка різниця - 20 років цій людині чи 30? Ніякої немає різниці», - сказав він у середині грудня у відповідь на запитання про зниження мобілізаційного віку.

Що потрібно для закінчення війни

Ведучий телеканалу ABC News також запитав у Волтца, коли саме він очікує укладання угоди про припинення війни.

Трамп раніше обіцяв, що гаряча фаза протистояння може завершитися ще до його вступу на посаду, він також говорив, що зможе покласти війні край протягом доби.

Пізніше лунали слова, що переговорів можна очікувати протягом пів року. Минулого тижня майбутній спецпосланець Трампа щодо Росії та України Кіт Келлог сказав, що хотів би досягти цієї мети протягом 100 днів.

Волтц не відповів на запитання журналіста про строки перемир'я, але уточнив, що це могло б трапитися «будь-якої хвилини, будь-якого дня», оскільки припинення вогню і стабілізація фронту є умовами для миру.

«Справа не лише у зброї, боєприпасах чи відправленні чеків на нову допомогу, - заявив Волтц. - Річ у тім, що потрібно стабілізувати лінію фронту, щоб ми могли укласти будь-яку угоду».

Останніми місяцями російські військові наступають на кількох ділянках фронту на Донеччині та поступово беруть під контроль нові території. Хоча, за заявами західних експертів і українських військових, вони зазнають великих втрат, стабілізувати лінію фронту ЗСУ поки що не вдається. При цьому ознак обвалу української оборони також поки що немає, і просування армії РФ залишається повільним.

Як наприкінці листопада пояснював військовий оглядач ВВС Ілля Абішев, темпи просування російських військ зросли з осені 2024 року. Але, за даними західних ЗМІ та американського Інституту вивчення війни (ISW), за нинішніх темпів армії РФ знадобиться приблизно рік, щоб досягти поставленої Кремлем мети зайняти всю територію Донецької області.

Що ще сказав Волтц: переговори з Путіним і повернення територій

У відповідь на запитання журналіста ABC News про терміни майбутньої зустрічі між Трампом і президентом Росії Володимиром Путіним Волтц заявив, що підготовка до неї вже триває.

Волтц не назвав можливих термінів і формату зустрічі, але уточнив, що телефонні переговори між Трампом і Путіним можуть відбутися «протягом найближчих днів або тижнів».

«Президент Трамп вважає, що не можна укладати угоду, якщо у вас немає жодних взаємин і діалогу з іншою стороною. Ми точно зробимо це в найближчі місяці», - заявив Волтц.

У п'ятницю газета Le Temps написала, що Швейцарія готова стати місцем для майбутньої зустрічі Трампа й Путіна, якщо надійде відповідний запит.

«Після саміту в Бюргенштоку Україна, Росія і США регулярно отримують інформацію про нашу готовність підтримати будь-які дипломатичні зусилля, що дають змогу встановити мир», - підтвердив виданню офіційний представник МЗС країни Ніколя Бідо.

Раніше Дональд Трамп, який вступає на посаду президента США 20 січня, заявив, що готує зустріч із Путіним, щоб «покласти край цій війні».

Зі свого боку, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков у п'ятницю повідомив журналістам, що конкретних планів щодо зустрічі президентів поки що немає, хоча Москва вітає бажання Трампа вести діалог.

На відміну від Трампа, чинна адміністрація США відмовляється вести офіційні переговори з Росією, наголошуючи, що будь-які такі контакти мають відбуватися тільки за участю України. Волтц не сказав, чи планує Трамп зустрічатися з Путіним без Зеленського.

Майбутній радник Трампа з національної безпеки також закликав закінчити війну дипломатичними способами і заявив про нереальність планів Києва повернути контроль над усією своєю територією.

«Усі знають, що це має вирішитися якимось дипломатичним чином. Не думаю, що реалістично говорити, що ми виженемо всіх російських військових з усіх без винятку куточків української землі, навіть із Криму, - сказав Волтц. - Президент Трамп визнав цю реальність, і мені здається, що величезним кроком вперед став той факт, що світ визнає цю реальність».