До Держдуми внесений законопроект, що встановлює заборону на продаж лікарських засобів для штучного переривання вагітності та систему штрафів за проведення абортів у приватних клініках. Про це повідомляється на сайті одного з авторів законопроекту, депутата Олени Мізуліной.
«Після медикаментозного переривання вагітності без лікарського нагляду можуть виникнути серйозні наслідки для здоров'я жінки. Цьому сприяють: недотримання термінів проведення медикаментозного переривання вагітності, використання не сертифікованих препаратів, а також протипоказання», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
Відзначається, що мета законопроекту полягає в тому, щоб так звані медикаментозні аборти проводилися в медустановах під контролем лікарів.
Також група депутатів внесла законопроект, про виведення абортів з системи ОМС та заборону їх проведення в приватних клініках. Згідно з документом, процедура штучного переривання вагітності буде доступна за рахунок коштів бюджету тільки за наявності медичних або соціальних показань. Вивільнені кошти пропонується направити на допомогу вагітним жінкам, які опинилися в складній ситуації.
За проведення абортів у приватних клініках пропонується штрафувати. Для громадян передбачено покарання у розмірі 150-200 тисяч рублів, для посадових осіб - 500-800 тисяч рублів, для юридичних осіб - від 500 тисяч до 2,5 мільйона рублів або адміністративне призупинення діяльності на строк до 90 діб.
У квітні в Думі не підтримали законопроект, внесений самарськими депутатами, про заборону безкоштовних абортів через претензії до тексту документа.
22 січня патріарх Кирило, виступаючи перед парламентаріями, запропонував винести аборти з системи ОМС. «Якби вдалося в два рази скоротити кількість абортів, у нас був би стійкий і потужний демографічний ріст», - підкреслив глава РПЦ. Тоді ж в комітеті Держдуми з питань сім'ї, жінок і дітей пообіцяли під час весняної сесії підготувати відповідний законопроект.
Джерело: http://lenta.ru