1. Противник продовжує утримувати у позиційних районах у розгорнутому стані (в готовності до бойового застосування) в акваторії Чорного моря угрупування кораблів – носіїв крилатих ракет морського базування (КРМБ) типу 3М-14К/3М-14Т (3М-14КЭ/3М-14ТЭ) «Калибр», зокрема:
- дизель-електричний підводний човен (депч), пр. 636.3 «Старый Оскол» - у позиційному районі, у 27-и милях на схід від м. Ялта
- депч, пр. 636.3 «Ростов на Дону» - у позиційному районі, у 22-х милях на південний схід від м. Ялта
- малий ракетний корабель (мрк), за нашою класифікацією – ракетний корвет (рк), пр. 21631 (Буян-М) «Вышний Волочек» - у позиційному районі, в 23-х милях на захід від м. Анапа
- рк пр. 21631 (Буян-М) «Грайворон» - у позиційному районі, в 19-милях на південний захід від м. Анапа
За попередньою оцінкою загалом на 4-х носіях у спорядженому стані перебуває до 16-и КРМБ вказаного типу.
Командування чорноморського флоту(чф) зс рф продовжує реалізацію комплексу заходів, спрямованих на оптимізацію системи базування свого корабельного складу у відповідності до останніх змін оперативної обстановки на ТВД, зокрема:
1) Основні сили та засоби корабельного складу чф-у переведені до пунктів базування (ПБ), які знаходяться поза межами дальності дії протикорабельних засобів ураження ВМС ЗСУ, наявність яких у їх складі вважається підтвердженою (РК-360МЦ «Нептун», RGM-84D Harpoon Block 1C та RGM-84C Harpoon Block 1B) та дальності ефективної дії ударних надводних та напів-підводних безекіпажних кораблів-дронів.
2) У ПБ Севастополь продовжують перебувати лише наступні бойові кораблі:
- депч пр. 877В – Б-871 «Алроса»
- депч пр. 636.3 – (ремонт)
- фрегат пр11356Р – «Адмирал Эссен» (ремонт)
- 2 сторожевых корабля (ск), за нашою класифікацією – фрегати, пр.1135М «Пытливый», «Ладный»
- патрульний корабель (пк), за нашою класифікацією – патрульний корвет, пр. 22160 «Василий Быков»
- середній розвідувальний корабель (срзк), пр. 18280
Решта основних бойових одиниць корабельного складу чф-у переведені на базування у ПБ Феодосія, Керч, Новороссийск
3) Відповідно, основні позиційні райони для пусків КРМБ противника типу 3М-14К/3М-14Т (3М-14КЭ/3М-14ТЭ) «Калибр» відтепер розташовуються вздовж південно-східної частини узбережжя півострова Крим та північно-західніше ПБ Новороссийск
4) До охорони та оборони Керченського мостового переходу з корабельного складу чф-у залучені на даний момент наступні сили та засоби:
- пк, пр. 22160 «Дмитрий Рогачёв» - знаходиться у зоні патрулювання у 18-и милях на північний захід від Керченської затоки (забезпечує – протиповітряну та продиверсійну оборони (ПВО, ПДО), а також патрулювання прилеглої акваторії, виконує також досмотрову функцію в разі потреби)
- 2 протидиверсійних катера (пдка), пр. 21980 – П-350 «Курсант Кировец» та П-349 «Суворовец» - у 11 милях на північ від Керченської протоки (патрулювання та ПДО прилеглої акваторії)
5) Противник продовжує утримувати в акваторії Азовського моря розгорнутий загін артилерійських катерів пр.1204 (Шмель) зі складу Каспійської флотилії (ПБ – Темрюк) у кількості 3-х одиниць.
2. Командування військ противника продовжує реалізацію заходів, спрямованих на підсилення його спроможності вести ефективні оборонні дії на визначених напрямках у Південній операційній зоні.
Так, протягом минулого тижня у смугу відповідальності УВ «Восток» (на Новопавлівський напрямок) противником був додатково переміщений 116-й окремий стрілецький полк (осп) 1-го армійського корпусу (АК) 8-ї загальновійськової армії (ЗВА).
Крім того, південніше напрямку Мар’їнка – Курахове противник продовжує розгортання додаткових підрозділів 150-ї мотострілецької дивізії (мсд) 8-ї ЗВА з очевидним наміром ввести їх у бій у напрямку Славне – Новомихайлівка та Мар’їнка – Победа.
Також, закінчується перегрупування військ противника на напрямку Кремінна – Лиман (УВ «Центр»). Зокрема, командування цього УВ, після численних нагадувань та прохань, нарешті вивело у резерв підрозділи 124-ї окремої мотострілецької бригади (омсбр) 2-го АК, замінивши їх підрозділами 228-го мотострілецького полку (мсп) 90-ї танкової дивізії (тд). За визнанням самого штабу АК… « бригада, как целостное формирование, боеспособна, лишь отчасти…». У якості «отступных» 228-й мсп отримав у своє оперативне підпорядкування залишки 374-го окремого стрілецького батальйону (осб) 2-го АК, який розгорнувся у районі с. Привілля…
Само командування УВ «Центр» отримало до складу своїх резервів «відновлений» 245-й мсп 47-ї тд 1-ї гв. ТА. Полк став відомим, свого часу, завдяки участі у штурмі м. Грозний, під час Першої російсько-чеченської війни. Але, у 2009-у році його було розформовано у рамках «реформи». І ось тепер, його відновили
3. До участі у нанесенні ударів крилатими ракетами повітряного базування (КРПБ) по об’єктам на території України залучаються сили й засоби наступних частин Дальньої авіації зі складу повітряно-космічних сил зс рф:
- літаки типу Ту-22М3 52-го важкобомбардувального авіаційного полку (вбап) 22-ї важкобомбардувальної авіаційної дивізії (вбад), 200-го та 444-го вбап 326-ї вбад
- літаки типу Ту-160 121-го вбап 22-ї вбад
- літаки типу Ту-95МС 79-го, 182-го 326-ї вбад та та 184-го вбап 22-ї вбад відповідно
У вчорашньому ударі БПЛА типу «Shahed» противником був застосований відповідний підрозділ, який був передислокований заздалегідь на аеродром «Сеща» (Брянськая облю, рф) 6-а літаками Ил-76 військово-транспортної авіації (ВТА). За всіма ознаками, противник у складі своїх командувань та армій ВПС та ППО сформував та розгорнув, принаймні, 3 спеціалізованих підрозділу (до ескадрілії), призначених саме для застосування ударних БПЛА-«камікадзе» оперативно-тактичного рівня типу «Shahed» (цілком можливо, зведених у окремий полк, або приданих окремим командуванням, розгорнутим на відповідних напрямках).
На авіабазі (АБ) Барановичи (Білорусь) командування російських військ продовжує утримувати у розгорнутому стані авіаескадрилью бомбардувальників типу Су-34 (8 одиниць) та ланку винищувачів типу Су-30СМ (3 одиниці).