Борислав Береза у прямому ефірі з політологом, керівником експертної групи Бюро аналізу політики Віктором Бобиренком обговорюють найактуальніші теми дня.
Зеленський заявив, що РФ готує наступ на Сумщину і Харківщину вже цієї весни. Весна вже наступила. Що відбувається на Сумщині? Чи готуються Суми до оборони?
З’явились подробиці втечі “смотрящого за Києвом” Дениса Комарницького, якого НАБУ підозрює у корупції та створенні злочинної організації. Виявилось, що його переправили за кордон через Закарпаття СБУ-шники за участі контрабандистів. Румунські правоохоронці отримали доступ до телефону Комарницького і скачали з нього інформацію про всіх організаторів та учасників його порятунку. Ця інформація вже передана у НАБУ. Рядових виконавців затримано, але, чи будуть затримані ті, хто давали наказ на евакуацію Комарницького, ті, хто сидять у високих кабінетах Банкової? До речі, крім Комарницького тим же коридором через Румунію втік не один підозрюваний у корупції. Офіс так рятує своїх посіпак? Чи ховає свідків та учасників своїх схем?
“Нова угода про копалини з США повний жах, вона не вигідна Україні”. Таку заяву зробив нардеп Железняк, проаналізувавши документ. За його словами, в угоді мова йде про всі копалини. Тобто там і нафта, і газ, і нові і існуючі копалини по всій території України. Керувати видобуток буде фонд, який очолюють 5 людей, 3 з них від США з повним правом вето. Гроші фонду виводяться за кордон. Якщо раптом по причині з нашої сторони щось не дійде - доплачуємо. Внесок США - вже надана нам допомога з 2022 року. Також в угоді немає гарантій безпеки для України. То що можна сказати про такий договір?
У ВР створили тимчасову слідчу комісію (ТСК) для розслідування можливих порушень законодавства України під час здійснення заходів із оборони держави. Враховуючи, що туди увійшла Мар'яна Безугла, то це новий інструмент влади для тиску та дискредитації військових?
Зеленський заявив, що Путін скоро помре, і це все скоро закінчиться. Це єдиний план, який є у Зеленського? Ми будемо чекати смерті Путіна, чи все ж таки щось робити для завершення війни, для перемоги?
Тим часом Адміністрація президента США Дональда Трампа прагне домогтися припинення вогню в Україні до 30 квітня поточного року. Дата збігається із завершенням перших 100 днів його перебування на посаді, пише британський журнал The Economist із посиланням на чиновників Білого дому та представників розвідки. Наскільки це реально? Чи наблизились ми до перемир’я після перемовин у Саудівській Аравії?
Європейський Союз за підсумками саміту "коаліції охочих" у Парижі у четвер, 27 березня, скликанного президентом Франції Еммануелем Макроном, зобов'язався надати допомогу Україні - як фінансову, так і військову. Зокрема йдеться про те, що країни-члени ЄС зобов'язалися з початку цього року надати Україні 17 мільярдів євро додаткової військової підтримки та два мільйони боєприпасів для великокаліберної артилерії. Також у Європі заявили, що мають намір продовжувати тиснуть на Росію через санкції. Яку роль сьогодні грає Європа? Чи вистачить Україні допомоги ЄС у разі, якщо США вирішать зупинити свою участь? Чи є вірогідність, що до перемовин підключаться Британія і Франція?
Зеленський заявив, що не боїться прямих переговорів з Путіним. “Я не та людина, яка буде на перемовинах з Путіним мовчати чи ковтати його наративи. Мене не цікавлять його бали в Криму, його червона ікра. Для мене вони динозаври, вони хочуть нас з'їсти”, - сказав Зеленський. Після сварки з Трампом у Білому домі, чим може завершитись зустріч з Путіним, якщо вона станеться? Та чи погодиться Путін на перемовини з Зеленським, враховуючи його заяви про нелегітимність президента України?
Центр Разумкова опублікував результати чергового соцдослідження. Так, більшість респондентів сьогодні висловлюють недовіру:
державному апарату (чиновникам) - 79%
політичним партіям - 77%
Верховній Раді - 77%
судам (судовій системі загалом) - 73%
Уряду - 71%
прокуратурі - 63,5%
НАБУ - 62%
НАЗК - 62%
САП - 62%
комерційним банкам - 54%
Також частіше висловлюється недовіра, ніж довіра, ЗМІ України (не довіряють їм 50%, довіряють 41% опитаних), профспілкам (відповідно 46% і 22,5%). Про що говорить це дослідження? Довіра до державних інституцій та структур у кризі?
Італійська компанія Ariston повертається в Росію із застереженням, що продовження її діяльності поєднуватиметься з дотриманням санкцій Заходу. Але така умова прямо суперечить вимогам російської сторони, яка вважає санкції Заходу незаконними. З іншого боку, факт відновлення роботи західноєвропейського бізнесу в Росії є відступом від санкційних правил. Про що це свідчить? Західний бізнес повертається попри все?