"Неділя, вечір. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

"Неділя, вечір. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

Бажаю здоров'я і дякую за день Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
На площі Св. Петра у Ватикані перед недільною службою, наступного дня після похорону Папи Римського, зібралось близько 200 тисяч вірян
*
Військово-морські сили Індії у неділю, 27 квітня, опублікували відео з навчальними стрільбами протикорабельних ракет на тлі напруги з сусіднім Пакистаном, яка виникла після того, як у вівторок озброєні люди застрелили щонайменше 26 туристів на курорті поблизу Пахалгама в контрольованому Індією Кашмірі
*
Колишній лідер Демократичної партії Лі Чже Мьон, який лідирує в опитуваннях громадської думки щодо майбутніх президентських виборів, переміг у неділю на президентських виборах від партії
*
Toyota Motor прагне викупити свого "брата" за $42 мільярда
*
TikTok увійде в індустрію електронної комерції Японії
*
Кораблі США мають безкоштовно проходити Панамським та Суецьким каналами – Трамп
Американський президент наголосив, що без США цих каналів не існувало б
*
У команді Трампа вже готують план на наступні 100 днів президентства – Reuters
За словами одного з посадовців, у американського президента в запасі є «торпеди», не уточнивши про що йдеться.
*
США знову відклали санкції проти "дочки" Газпрому у Сербії
*
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що президент Дональд Трамп пам’ятає про можливість тиску на Росію за допомогою санкцій, але не хоче поспішати задіювати цей інструмент
*
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що найближчий тиждень буде "критично важливим" для рішення Штатів з приводу того, чи продовжувати намагання зупинити війну між РФ і Україною
*
Підтримка президента США Дональда Трампа з наближенням 100 днів його другого терміну вже нижча, ніж у всіх його попередників протягом останніх 70 років
Про це повідомляє CNN на основі даних оптування, проведеного на замовлення телеканалу компанією SSRS, пише "Європейська правда".
За даними опитування, політику Трампа наразі схвалюють 41% опитаних американців – що найнижчий рівень для будь-кого з новообраних президентів на межі їхнього 100-денного терміну щонайменш з часів Дуайта Ейзенхауера. Результат Трампа зараз гірший також за показники після 100 днів першого терміну.
Підтримка політики Трампа з березня знизилася на 4 процентних пункти, а з лютого – на 7 процентних пунктів.
Лише 22% респондентів висловили рішучу підтримку діяльності Трампа на посаді президента. 45% заявили, що рішуче не схвалюють її.
З урахуванням партійних симпатій респондентів, у підтримці Трампа зберігається поляризація – 86% республіканців схвалюють його дії, тоді як 93% демократів не схвалюють. Серед "незалежних" підтримка Трампа знизилася до 31%.
Опитування показало, що підтримка діяльності Трампа знижується в усіх сферах політики. У питанні інфляції вона знизилась з березня на 9 пунктів до 35%, стосовно тарифів – на 4 пункти, до 35%, позитивну оцінку його крокам в економіці дають 39%, що на 5 пунктів менше, ніж у березні.
Підтримка кроків щодо управління федеральним урядом впала на шість пунктів, до 42%. Лише 46% вважають, що Трамп буде призначати на посади найкращих фахівців, що на 8 пунктів менше, ніж у грудін.
Менш як 43% вважають "турбозміни" в державних відомствах, ініційовані Трампом і командою, необхідним кроком, тоді як 57% відповіли, що бачать у цьому підході зайві ризики для країни.
39% сказали про підтримку зовнішньої політики Трампа, тоді як не схвалюють її 60%.
50% респондентів заявили про той чи інший рівень впевненості, що Трамп спроможний належно впоратися із зовнішньополітичними завданнями. До початку його другої каденції це було 55%.
У питанні міграційної політики про підтримку Трампа заявили 45%, що на шість пунктів менше, ніж у березні.
Про підтримку віцепрезидента Джей Ді Венса сказали 41%, тоді як не схвалюють його роботу на посаді 58%.
За даними Reuters, у Трампа вже готують план на наступні 100 днів президентства.
Також неофіційно повідомляють, що глава Пентагону відчуває невпевненість у своєму становищі після низки скандалів.
*
Новий раунд переговорів між Іраном і Сполученими Штатами щодо ядерної програми Тегерану, найімовірніше, відбудеться в Європі в найближчі два тижні
*
США та Іран в ході чергового раунду переговорів щодо іранської ядерної програми не дійшли згоди з питання про те, чи може Тегеран продовжувати збагачення урану, він завершився серйозними розбіжностями й обіцянкою зустрітися знову
*
Сполучені Штати звинувачують китайську компанію, яка допомагала рф у війні проти України, у співпраці з хуситами - WSJ
*
Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем нагадав про свій законопроєкт, який передбачає введення вторинних мит на імпорт нафти, газу, урану та інших продуктів із Росії.
Про це сенатор написав в Х.
Коментар Грема з’явився на тлі того, як президент США Дональд Трамп розкритикував останні удари РФ по цивільних містах України і висловив сумнів, що господар Кремля Владімір Путін хоче завершити війну. Він також пригрозив Росії санкціями.
У відповідь Грем заявив, що цінує зусилля Трампа і його команди, які "працюють над тим, щоб чесним і справедливим чином покласти край війні в Україні, розв'язаній варварським вторгненням Путіна".
"Що стосується додаткових санкцій щодо путінської Росії, я представив законопроєкт, підтриманий майже 60 членами обох партій, який передбачає введення вторинних мит на імпорт нафти, газу, урану та інших продуктів із Росії", – зазначив він.
За словами Грема, Сенат "готовий рухатися в цьому напрямку і зробить це переважною більшістю голосів, якщо Росія не прийме чесний, справедливий і міцний мир".
*
Глава Пентагону Піт Гегсет у боротьбі за збереження своєї посади на тлі безлічі повідомлень про його поведінку і внутрішні розбірки в оборонному відомстві почав поводитися "непередбачувано" і відчуває "невпевненість".
*
У Ванкувері чоловік на авто в'їхав у натовп на фестивалі: вже відомо про дев'ятьох загиблих
Водія затримали, повідомили у поліції
*
кремль набрав за рік 1500 іноземних найманців для війни проти України – британська розвідка
Найбільше добровольців з Південної та Східної Азії.
З квітня 2023 року до кінця травня 2024 року росія завербувала понад 1,5 тисячі іноземних громадян для участі у війні проти України.
Про це повідомляє Міноборони Британії.
За інформацією британської розвідки, Кремль завербував найбілше добровольців прибула з країн Південної та Східної Азії – 771 людину, далі – колишні радянські республіки – 523 особи та Африка – 72 особи.
Зазвичай вербування іноземних громадян до російської армії має несистемний характер. Більшість добровольців цікавлять фінансові стимули та потенційна можливість отримання російського громадянства.
«Іноземні громадяни майже напевно становлять дуже малу частку від загальної кількості новобранців у збройних силах росії, оскільки значно більший акцент робиться на рекрутингу всередині росії», – йдеться у звіті.
Імовірно, росія у середньостроковій перспективі продовжить вербувати іноземців, оскільки зберігає свою стратегію набору війська, спрямовану на заміщення великих втрат на полі бою, не вдаючись до другої хвилі мобілізації.
В росії існують три головні страхи, які кремль вважає найбільшими загрозами для себе. Це виклики, що стосуються стабільності режиму та можливості розколу країни.
*
В британському місті Лідс затримали чоловіка, який напередодні нападав на перехожих з арбалетом і вогнепальною зброєю, внаслідок чого були поранені дві жінки
*
Прем'єрка Італії допомогла організувати зустріч між Трампом і Зеленським у Римі – Corriere della Sera
Також Мелоні сприяла потеплінню у відносинах між Дональдом Трампом та Урсулою фон дер Ляєн
*
Президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи зустріч Дональда Трампа і Володимира Зеленського на похороні Папи Римського Франциска, висловив сподівання, що "особливий дух" надихне на "нові ідеї" для завершення розв’язаної РФ війни
*
Дуда про зустріч Зеленського й Трампа: найголовніше - це інтереси Польщі та поляків
Анджей Дуда прокоментував зустріч Зеленського і Трампа у Ватикані, наголосивши, що найважливіше – інтереси Польщі. Він додав, що для поляків важливий справедливий мир, який гарантує безпеку.
*
Віцепрем’єрка та міністерка економіки Юлія Свириденко, коментуючи зустріч президентів Володимира Зеленського та Дональда Трампа, заявила про шанс досягти миру завдяки силі
*
У Вільнюсі зібралась акція протесту через пропозицію уряду розширити податок на нерухомість
*
В уряді Франції обговорюють ідею масштабного об’єднання існуючих державних агентств – з ліквідацією третини з них – задля економії бюджетних коштів
*
Відмова Україні в НАТО полегшує рф планування агресії – Єврокомісар
За його словами, росія боїться, що НАТО буде захищати Україну від наступної російської агресії
Європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс заявив, що відмова Україні у членстві в НАТО лише сприяє росії у підготовці нових агресивних дій.
Про це перший європейський комісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс написав у соцмережі Х.
За його словами, росія не боїться нападу з боку Альянсу, а побоюється, що НАТО захищатиме Україну від її наступних атак.
«росія вимагає від України «ні НАТО». Не тому, що вони бояться антиросійського наступу НАТО з української території, а тому, що бояться, що НАТО захистить Україну від наступної агресії росії», – заявив Кубілюс.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що вступ України до Альянсу на даний час більше не розглядається.
*
росіяни скинули авіабомби на приватний сектор Костянтинівки: троє людей загинули
Ще четверо – дістали поранення
*
Майбутнє для України та всього Заходу виглядає дуже похмурим – військовий аналітик про зустріч Зеленського і Трампа у Римі
Полковник Річард Кемп у публікації для The Telegraph відзначив, що повне припинення вогню в Україні наближається, і воно ще ніколи не було таким близьким. Водночас, українські поступки неминучі.
путін підштовхнув президента США до прихильності України, але це навряд чи змінить хід війни і Києву доведеться йти на поступки.
Про це у статті для The Telegraph пише колишній командувач британським контингентом в Афганістані, полковник Річард Кемп.
Він зазначив, що повне припинення вогню в Україні ще ніколи не було настільки близьке від початку повномасштабного вторгнення рф у лютому 2022 року. Але росія має перевагу в кампанії на виснаження, а Трамп не буде рішуче втручатися у російсько-українську війну.
«Навіть за неможливого сценарію, коли він (Трамп – ред.) раптово оголосить про свій намір розмістити американські війська – це єдиний спосіб, яким зараз можна зупинити путіна – він знає, що західноєвропейські країни не підуть за ним у бій. У них самих закінчуються боєприпаси, і їм десятиліттями бракувало мужності, щоб захистити свій власний народ, не кажучи вже про народ далекої країни», – вважає Кемп.
Полковник наголосив на надзвичайному героїзмі українських солдатів на полі бою та бурхливому розвитку обронної промисловості. Але Україна не в змозі вічно оборонятися самостійно, додав він.
«Схоже, у нас немає іншого вибору, окрім як вести переговори на основі останніх мирних пропозицій Трампа або чогось подібного до них. Це включає в себе фактичну передачу значної частини території, яку Україна вже втратила внаслідок російського наступу. Трамп також припустив, що США визнають анексію Криму Путіним у 2014 році, хоча від Києва не вимагатимуть цього», – пише Кемп. Він вважає, що путін може погодитися на пропозиції Трампа, на тлі загрози нових санцій проти рф.
Зараз кремлівський диктатор вимушений балансувати між продовженням війни і шкодою, яку вона завдає економіці рф. Припинення вогню посилить його позиції, адже він зможе представити це як перемогу.
Тим часом позиція Зеленського буде хиткою. Якщо він погодиться на припинення вогню і втрату територій, важко уявити, що він залишиться президентом надовго. путін, на думку полковника, готуватиметься такого сценарію і будуватиме плани щодо використання хаосу, який може настати після цього.
«Майбутнє для України і для всього Заходу виглядає дуже похмурим. НАТО виявилося паперовим тигром, як і знав путін. Незважаючи на високі ідеали і добрі наміри статті 5, малоймовірно, що країни НАТО прийдуть на допомогу своєму члену, який зазнав нападу, відправивши своїх хлопців воювати, особливо в Східній Європі, де путін, ймовірно, знову завдасть удару», – зазначив військовий аналітик.
Він наголосив – замість критикувати Трампа, європейські країни мають серйозно поставитися до оборони – витрачати величезні суми грошей на військовий потенціал за рахунок соціальних послуг, міжнародної допомоги та багатьох інших бездонних ям.
«Немає чого святкувати розморожування відносин між США та Україною, якщо кінцевий результат – зрада – залишається по суті тим самим», – підсумував Кемп.
*
Вночі росія випустила по Україні 149 безпілотників, ППО збила 57
Внаслідок ворожої атаки постраждали Житомирщина, Дніпропетровщина, Одещина, Донеччина, Сумщина та Черкащина.
*
Військові накупили китайських пікапів по 1,1 мільйона
*
В литовському Кедайняйському районі створять відділення AirTech, в якому школярів навчатимуть конструювати безпілотники та керувати ними
*
Близько третини шведських бойових машин піхоти CV90, які мають намір закупити країни Північної Європи і Балтії, планують збирати в Литві
*
Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 69 бойових зіткнень, на трьох напрямках фронту бої досі тривають, найбільше – на Покровському
*
Cили протиповітряної оборони за тиждень знищили в небі над Україною 841 ворожу ціль
*
Ситуація на Сумському напрямку є непростою, фіксується продовження застосування росіянами тактики спроби заходу малих штурмових груп (МШГ) на територію України
*
По Часовому Яру росіяни наразі намагаються проводити штурмові дії із півночі, щоб відтіснити українських військових із позицій
*
Сили оборони в ніч на 27 квітня збили 57 безпілотників, якими російські війська атакували Україну, ще 67 ворожих БПЛА-імітаторів були локаційно втрачені
*
Між Силами оборони України та російськими військами минулої доби відбулися 174 бойові зіткнення, найгарячішим був Покровський напрямок
*
Росія станом на 06:00 неділі, 27 квітня, тримає в Чорному морі один військовий корабель, який є носієм крилатих ракет «Калібр», загальним залпом до шести ракет
*
Авіація РФ атакувала Херсон: пошкоджені будинки, заклад освіти і лікарня, четверо постраждалих – влада
*
Війська РФ за добу обстріляли 25 населених пунктів Херсонщини
*
Армія РФ ударила по Одещині ударними дронами
*
На Оріхівському напрямку армія РФ завдала ударів керованими авіабомбами по Оріхову, Малій Токмачці та Приморському Запорізької області
*
У Куп’янську сили РФ скинули вибухівку з дрона на автомобіль, постраждав лікар – Синєгубов
*
Росія скинула дев’ять авіабомб на Костянтинівку: загинуло двоє чоловіків, семеро поранених – поліція
*
Вночі сили РФ обстріляли село на Сумщині, постраждала 85-річна жінка – поліція
*
На Сумщині Росія застосовує тактику спроби заходу малих штурмових груп – Демченко
*
Сили РФ атакували Нікопольщину: поранений чоловік, понівечені будинки, вантажівка і ЛЕП – влада
*
РФ атакувала Житомирську область: постраждали цивільний і поліцейські
*
У ніч на сьогодні, 27 квітня РФ знову атакувала ударними БпЛА типу “Шахед” Дніпропетровську область. У Павлограді загинув чоловік
*
Донеччина під обстрілом російських загарбників: четверо загиблих, 17 поранених, руйнування
Внаслідок російських обстрілів Донеччини загинули 4 людини, 17 отримали поранення. Ворог завдав понад 3000 ударів по 15 населених пунктах, пошкоджено 40 житлових будинків.
*
Прем’єр-міністри України та Норвегії обговорили питання спільного виробництва зброї
*
За тиждень Нацбанк продав 619 мільйонів доларів
*
Держкіно віддасть фірмі дружини депутата 17 мільйонів за шпигунську комедію
*
В Україну за два місяці ввезли автобусів на $8,7 мільйона
*
Банки у ліквідації отримали понад ₴622 мільйони у І кварталі - Фонд гарантування
*
В Україні ціни на пивоварний ячмінь сягнули максимального рівня
*
Як проходили громадські обговорення реформи старшої профільної школи - інфографіка
20 областей, 1093 громади і понад 2600 респондентів — від народних депутатів та представників ОВА, РВА до голів громад, керівників ОУО та закладів освіти.
*
Як "Слуги народу" хочуть знищити усі досягнення судової реформи
Очищення суддівського корпусу, добір нових доброчесних кадрів, прозорість декларацій — усі досягнення судової реформи можуть звести нанівець нові шкідливі законопроєкти
Фундація DEJURE зібрала перелік найбільш небезпечних пропозицій нардепів, які ставлять під ризик створення справедливих судів в Україні:
*
Блокування прийняття закону, який вдосконалює систему управління арештованими активами, має негативні наслідки, зокрема ставить під загрозу виконання міжнародних зобов’язань України. Персональну відповідальність за це несе керівництво Агентства з розшуку і менеджменту активів. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив народний депутат Ярослав Юрчишин.
*
В Уругваї горіло посольство рф: стала відома причина
В суботу в будівлі посольства росії в Монтевідео сталась пожежа. Ймовірна причина – несправність кондиціонера, пожежу ліквідували.

*******
Всі, всі, всі на корабель
*
Орбан розповів, що Трамп запитує його, коли Угорщина вийде з ЄС
Віктор Орбан заявив, що Трамп цікавиться, коли Угорщина покине ЄС. Він також додав, що якби ЄС був таким, як зараз, Угорщина могла б не подавати заявку на вступ.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що президент США Дональд Трамп часто телефонує йому і запитує, коли Угорщина вийде з ЄС, та додав, що якби ЄС у 2004 році був таким, як зараз, Угорщина б не подавала заявку. Про це пише Euronews.
Видання зазначає, що розмова, у який високопосадовець поділився цими деталями, проходила на форумі в Пілісверошварі на околицях Будапешта. Окрім внутрішньої політики на заході обговорювалися і поточні зовнішньополітичні питання, а однією з головних тем став Європейський Союз.
Орбан заявив, що президент США Дональд Трамп часто телефонує йому і запитує, коли Угорщина покине ЄС, - передає видання слова прем'єр-міністра Орбана.
Відповідаючи на запитання одного з членів аудиторії, він сказав, що ідея такого характеру та специфіки може бути ухвалена лише після тривалого та ретельного розгляду. Якщо ж він вирішить, що варто піти, то просто має проявити ініціативу. Однак, за словами прем'єр-міністра країни, цього моменту ще не досягнуто: "nix ugribugri".
Орбан послідовно дотримується своєї євроскептичної позиції. За його словами, "якби 2004 року ЄС був таким, яким він є сьогодні, Угорщина могла б і не подавати заявку", пише видання.
Також, за інформацією Euronews, Віктор Орбан сказав, що поділився із президентом США тим, що Угорщина продає 85% своєї продукції в межах Європейського Союзу.
Переговори про вступ Угорщини до ЄС були започатковані урядом Дьюла Горна, коли він вперше прийшов до влади в 1998 році. Згодом Віктор Орбан продовжив їх, а 1 травня 2004 року Угорщина вступила до Європейського Союзу, за чотири місяці до відставки соціалістичного прем'єр-міністра Петера Меддьєші.
*
Мальта продавала громадянство підсанкційним громадянам
Схемою скористалася низка росіян, які перебувають у санкційних списках ЄС та США через вторгнення рф в Україну
Мальта – остання країна в ЄС, яка досі продає громадянство в обмін на інвестиції.
Про це повідомляє Financial Times.
За даними видання, заснованими на інформації з офіційного вісника уряду Мальти та витоках документів, серед таких власників «золотого паспорта» є російський бізнесмен Альберт Авдолян.
Він потрапив під санкції ЄС через війну росії проти України, однак може частково обійти заборону на подорожі завдяки мальтійському паспорту, який придбав у рамках програми «золотих віз».
Авдолян, який отримав паспорт у 2015 році, входить до числа семи осіб, що набули громадянства Мальти і згодом потрапили під санкції США, ЄС або України у зв'язку з війною росії проти України.
Серед інших осіб, які отримали мальтійські паспорти, були троє, які згодом потрапили під санкції США через війну в Україні, і ще троє, проти яких санкції ввела Україна.
До прикладу, під санкції потрапила Євгенія Бернова, яку США звинуватили у придбанні обладнання подвійного призначення для російських військових через мальтійську компанію. Бернова стверджувала, що отримала громадянство Мальти після «ретельної багаторівневої перевірки» і мала «справжні зв’язки з країною».
Слід додати, що принаймні один мальтійський паспорт був анульований.
Зокрема, «золоту візу» втратив Павло Мельников, російський мільйонер, який отримав паспорти Мальти й Сент-Кіттс і Невіс. У 2018 році фінська поліція обшукала його маєтки у Турку. Мельников був засуджений за податкові та бухгалтерські порушення у Фінляндії у лютому, а його громадянство Мальти було відкликане. Він оскаржує обидва рішення.
Ці власники паспортів входять до ширшої групи з 16 осіб, які успішно придбали громадянство Мальти, попри те, що згодом потрапили до санкційних списків або були засуджені за злочини.
Євросоюз планує з часом відмовитися від «золотих паспортів». У Європарламенті вважають, що програму видачі громадянства в обмін на інвестиції необхідно поступово скасовувати. У своїй доповіді депутати наголошують, що «золоті паспорти» несуть ризики для європейської безпеки.
*
Кількість загиблих внаслідок вибуху в іранському порту зросла до 25 – Reuters
Понад 700 людей дістали поранення
*
російські військові навчають солдатів тактиці ведення бою на мотоциклах – ISW
Ворог, ймовірно, частіше використовуватиме мотоцикли у наступальних операціях в Україні влітку і восени 2025 року
*
Естонія відпустила танкер "тіньового флоту" РФ
*
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна заявив, що його країна продовжить співпрацю з країнами Балтійського і Північного морів для захисту довкілля і забезпечення безпеки морської та підводної інфраструктури у Фінській затоці
*
Оператор сміттєпереробного заводу у Вільнюсі, де сталась масштабна пожежа, не виключає, що її причиною могли бути умисні дії
*
В литовській столиці Вільнюсі зранку у неділю, 27 квітня, спалахнула масштабна пожежа на сміттєпереробному заводі "Energesman"
*
Подальше зміцнення рубля є вкрай малоймовірним - зовнішня розвідка
За даними Служби зовнішньої розвідки України (СЗРУ), подальше зміцнення рубля є вкрай малоймовірним через геополітичну невизначеність і нестійкий характер зовнішньоекономічного балансу.
Про це у Фейсбуці повідомила пресслужба СЗРУ.
«Подальше зміцнення рубля є вкрай малоймовірним через нестійкий характер зовнішньоекономічного балансу та геополітичну невизначеність. СЗРУ прогнозує, що в умовах високої інфляції продовження чинної політики Кремля призведе до подальшого падіння реальних доходів населення та посилення соціальної напруженості в країні», - заявили у пресслужбі.
Зазначається, що утримуючи облікову ставку, Кремль усе більше «затягує паски» народу.
«Намагаючись «заспокоїти» настрої всередині країни, «Росстат» офіційно звітує про річну інфляцію на рівні 10,3 %. Водночас реальна «інфляція для бідних» (індекс споживчих цін на товари першої потреби) вже становить 17 %. Це в 1,7 раза перевищує офіційні показники й ставить під сумнів достовірність офіційної статистики під час оцінки соціально-економічного становища Росії», - поінформували у СЗРУ.
За даними зовнішньої розвідки, 25 квітня Центральний банк РФ ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 21 %, що говорить про продовження курсу на жорстку грошово-кредитну політику.
В установі пояснили, що зі свого боку це знижує інвестиційну активність у РФ, гальмує зростання ВВП та підвищує фінансове навантаження на бізнес.
«Через високий загальний рівень цін (попри так зване «зниження інфляційного тиску») регулятор вимушений продовжити підтримувати жорсткі грошово-кредитні умови, аби повернути інфляцію до цільового рівня у 4 % до 2026 року. Середню ж облікову ставку у 2025 році ЦБ прогнозує в 19,5–21,5 %», - йдеться у дописі.
Як повідомлялося, у СЗР заявили, що РФ не може забезпечити довгострокову стійкість своєї цивільної авіації.
*
Другий літак «Победы» за тиждень здійснив екстрену посадку через розгерметизацію
*
Влада Казахстану заборонила проводити ходи на честь 9 травня
*
У порту Ірану вибухнули контейнери з речовиною для ракетного палива. Загинули 28 осіб
*
У Путіна побачили "збіги" з позицією США щодо війни після слів Трампа про Крим
У Росії різко побачили "збіги" у їх позиції та баченням США щодо врегулювання війни. Це сталося після заяви Дональда Трампа про те, що Крим нібито залишиться з Росією.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву прессекретаря російського диктатора Дмитра Пєскова.
Пєскова попросили прокоментувати заяву Трампа про те, що нібито Крим у рамках мирної угоди між РФ та Україною залишиться російським.
"Робота продовжується. Зараз попередньо говорити про якісь умови зарано. Ця робота не може вестися в публічному форматі, вона може бути тільки в дискретному форматі", - сказав він.
При цьому Пєсков заявив, що нібито "є багато елементів" у розумінні Трампа щодо війни, "які збігаються з нашою позицією".
Заява Трампа про Крим
Президент США Дональд Трамп у недавньому інтерв'ю The Time заявив, що нібито Крим залишиться з Росією у рамках мирної угоди між РФ та Україною. За його словами, це розуміють всі, зокрема президент Володимир Зеленський.
Додамо, що, за повідомленнями західних ЗМІ, у мирному плані США пропонують визнати Крим російським. Проте Зеленський неодноразово наголошував, що Україна не відмовиться від своїх територій.
Цього тижня, 23 квітня, у Лондоні були напрацьовані нові пропозиції з врахуванням позиції України. Як зазначив президент України, їх передали Трампу.
Видання Reuters повідомляє, що план США і Європи щодо України різняться, зокрема у питанні територій, вступу в НАТО і санкцій.
*
Тихої ночі та скорішої Перемоги нам всім