"Інноваційне вплетення в війну бізнес-стратегії" - Степан Гавриш

"Інноваційне вплетення в війну бізнес-стратегії" - Степан Гавриш

WP повідомив про відмову Зеленського підписати «рідкісноземельний договір» в Мюнхені, і що він збирається зробити свою пропозицію, керуючись Конституцією України.

Телеканал NBC News, з посиланням на чотирьох офіційних осіб біля Трампа, розказав суть ідеї гіганта бізнесу – США можуть розмістити в Україні своїх воєнних для охорони місць родовищ рідкісноземельних копалин.

Люди, які готували пропозицію для Києва запевняють, що Трамп запропонував Зеленському передати США 50% акцій підприємств, які займаються видобутком рідкісноземельних металів. І американські війська дійсно будуть охороняти їх, якщо буде досягнена домовленість з Росією про припинення війни.

Невідомо, чи мова також і про поклади рідкісноземельних металів і мінералів, які вже захопила Росія, але і формально власність на них належить українцям.

Інноваційне вплетення в війну бізнес-стратегії. В нашому випадку – геніальне. Окрім американських воєнних, навіть ЧВК, які на всякий випадок будуть мати важку зброю, систем ППО і права на виклик F-35, Україна прямо отримає доступ до американської зброї. Через ленд-ліз або кредити під заставу рідкісноземельних покладів.

Тут є дві безсумнівних перспективи.

Перша. На всій незаконно захопленій в Україні території Росією держава і український бізнес зберігають право на всі надра, навіть якщо Росія встановить над ними власність через референдум.

Друга. Ключова. В умовах, які склалися, це чи не єдиний спосіб повернути значну частину територій, а за інші – продовжити боротись, використовуючи бульдозерний ніж екскаватора транснаціональних американських компаній.

Тут же AP вийшла з конспірологічною статтею, що над відправою військ в Україну таємно працюють кілька країн Європи.

Рік тому президент Макрон запустив цей челендж і зараз він має вже немало прихильників. Якщо в Україну увійдуть американці, європейці будуть готові до охорони зон безпеки створення безпілотних ландшафтів, логістичних шляхів і спільних заводів, видобутку нафти і газу.

Лідерами цього процесу виступають Великобританія і Франція. Якщо канцлером стане Мерц, який заявив про готовність надати Україні Taurus, то, найвірогідніше, Німеччина теж приєднається разом з Польщею і північноєвропейськими країнами.

Це прискорить вступ в ЄС і відновить дискусію у Вашингтоні щодо НАТО. Не одразу.

А що Путін? Швидкість, з якою він прийняв досить розмиті умови Трампа, свідчить, що він не готовий до продовження такої інтенсивної війни.

Він надто досвідчений, щоб розраховувати на розкіл між США і Європою через війну в Україні або сумасбродства Трампа.

Можливо його в цьому хочуть переконати. Молодий посланник техно гігантів у Білий дім Ді Венс у Мюнхені примітивно намагався посміятися над європейською демократією, яка надмірно притримується правил, принципів і цінностей, забуваючи про масову міграцію, скасовуючи вибори у Румунії, протидіючи правим і лівим у Німеччині, обмежуючи їх право на вибори і участь в політичному процесі, роблячи ставку на Грету Тунберг, а не на Ілона Маска.

Кавалерійський наступ на Європейський Союз для експорту в нього трампізму, що віцепрезидент навіть і не приховував, з гуркотом провалився.

Американська делегація це відчула і почала відступати. Америка не покине Україну, але буде нею грати, як футбольним мʼячем.

Трамп ще не вирішив, наскільки корисною буде Україна для нього. Будем вважати, що 500 млрд в акціях або в заставу, або ж в концесіях, він отримає. І зрозуміло чому. Що ще?

Корейський варіант став можливим лише тому, що на території Південної Кореї одразу були розташовані американські воєнні бази, а в Східному чи Японському морі, Жовтому та Східнокитайському знаходиться ВМС США на чолі з авіаносцями.