Поки наші крутяться з копалинами в діапазоні від «мають бути гарантії безпеки. Цього поки немає» до «президент Зеленський збирається підписати цю угоду, і ви побачите це в дуже близькій перспективі», Трамп ще більше закрутив гайки.
Він заявив, що Зеленського в принципі не варто брати на перемовини з Путєним, бо хулє він три роки валандався і нічо не хотів рішати, тоді як міг здатись зразу і не морочить американцям голову своїми хотєлками по допомозі, половину якої вкрали і потратили на рейтинг 4%.
На 24 лютого Путєн оголосить про перемогу над Україною, на 9 травня Трамп буде в Москві. 300 мільярдів доларів Роіссі, що заморожені у світі, рашисти пропонують компенсувати світу, але з умовою що частину цих грошей витратять на відбудову окупованих ними територій України.
Я не шучу. Це те що публічно у ЗМІ. По всім поняттям виглядає, що Україна не суб’єкт, а чисто фоска на збросі. Бо за три роки війни так і не удосужились зробити свої ракети, щоб розїбати рашистське прикордоння в хламідію. От і маємо повну зневагу з боку «великих», які хочуть і можуть порішати все між собою. Путєн вже очікує на повну реабілітацію Роіссі.
Володимир Путін готується до повернення західних компаній до Росії
Володимир Путін наказав своєму кабінету міністрів підготуватися до повернення західних компаній, виставляючи напоказ потенційний корпоративний ренесанс від зближення США і Росії, що розгортається.
У п'ятницю президент Росії заявив, що хоче, щоб російські компанії мали «певні переваги» перед «тими, що повертаються на наш ринок», як відплату за західні санкції.
Хоча ці заходи носитимуть оборонний характер, ці коментарі є першою ознакою того, що Росія серйозно налаштована вітати західні компанії після того, як повномасштабне вторгнення Путіна в Україну три роки тому спричинило корпоративну втечу з країни.
За даними Інституту Київської школи економіки, з того часу 472 іноземні компанії залишили російський ринок, а ще 1360 скоротили свою присутність у країні.
Після телефонної розмови Путіна з його американським колегою Дональдом Трампом минулого тижня відбулися перші за три роки переговори на високому рівні в Саудівській Аравії, де обидві сторони висловили зацікавленість у відновленні економічного співробітництва.
Кирило Дмитрієв, голова російського Фонду національного добробуту, який допоміг організувати переговори, стверджує, що американські компанії втратили 324 мільярди доларів через вихід з країни, і сказав, що очікує, що деякі з них повернуться цього року.
Інститут KSE стверджує, що американські компанії мали лише $52 млрд активів у Росії, тоді як американські компанії, які пішли, згенерували лише $36 млрд у період з 2021 по 2023 рік.
Кілька американських компаній висловили попередню зацікавленість у відновленні своєї діяльності в Росії, за словами людей, знайомих з цим питанням, хоча жодна з них ще не зробила жодних активних кроків для повернення.
Міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що Росія повинна допускати західні компанії лише в ті сектори, «де не буде ризиків для економіки», на випадок, якщо «хтось знову встане не з тієї ноги».
Перспектива повернення західного бізнесу в Росію викликала незвично активну публічну дискусію серед високопосадовців. У той час як деякі з них зазначили, що такі компанії, як Visa і Mastercard, а також кілька західних брендів розкоші, будуть вітатися, інші заявили, що вони повинні відійти на другий план перед їх російськими ерзац-замінниками.
Денис Мантуров, перший віце-прем'єр-міністр, заявив, що Росія «розгляне питання повернення тих, хто втік», перш ніж «знайти рішення з тими, з ким ми зацікавлені працювати».
Мантуров сказав, що детальні дискусії малоймовірні, поки західні країни не скасують санкції - перспектива, про яку США заговорили після переговорів у Саудівській Аравії.
Мантуров заявив, що Росія готова обговорити відновлення співпраці з компанією Boeing, яка раніше була одним з найбільших покупців російського титану, але визнав, що уряд не проводив жодних обговорень з американським авіабудівником.
Інші чиновники натякають, що західним компаніям буде важко відвоювати свої позиції на ринку після того, як на зміну їм прийшли місцеві гравці - у багатьох випадках з тісними зв'язками з високопоставленими кремлівськими фігурами.
Мер Москви Сергій Собянін заявив у п'ятницю, що у Renault «навряд чи буде шанс» повернутися в Росію після того, як генеральний директор компанії відмовився виключити таку перспективу.
Французький автовиробник продав свій контрольний пакет акцій російського автовиробника «АвтоВАЗ» за 2 млрд рублів у 2022 році, що дорівнює списанню 2,2 млрд євро. Але він зберігає шестирічний опціон на викуп.
Речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що західні компанії є «не економічними операторами, а інструментами, які використовуються ворожими режимами в гібридній війні проти Росії, в якій вони погодилися брати участь». Вона пригрозила «наслідками» компаніям, чиї країни не виявляють достатньої поваги до російської та радянської армій.